Zatrzymani na nielegalnym składowaniu odpadów [FOTO]

  • 19.10.2020, 13:05
  • KB
Zatrzymani na nielegalnym składowaniu odpadów [FOTO] KWP
Policjanci z pionu kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lipnie ustalili, gdzie może dochodzić do nielegalnego składowania odpadów komunalnych. Na pierwszej działce zatrzymali dwie osoby i zabezpieczyli sprzęt. Okazało się, że skala przestępczego procederu jest znacznie większa.

Policjanci służby kryminalnej lipnowskiej jednostki najpierw trafili do Suradówka. W czwartek (15.10.2020) na gorącym uczynku zatrzymali dwie osoby, które rozładowywały odpady z naczepy ciągnika siodłowego i zakopywali je w dołach, przykrywając warstwą ziemi. Policjanci zabezpieczyli ciągnik siodłowy z naczepą, z wielotonowym ładunkiem śmieci oraz koparkę.

Oględziny przyległego terenu z udziałem biegłego z zakresu ochrony środowiska i dokonane za pomocą ciężkiego sprzętu odkrywki, ujawniły szeroki zakres nielegalnego obrotu i składowania nielegalnych odpadów na powierzchni około pięciu tysięcy metrów kwadratowych.

Dalsza praca kryminalnych doprowadziła od odkrycia znacznie większej skali przestępczego procederu w miejscowości Złotopole.
Policjanci odkryli tam odpady komunalne i przemysłowe na powierzchni gruntowej za budynkami gospodarczymi, w hali przemysłowej, oraz kilka naczep ciągników siodłowych, z różną liczbą odpadów. Powołany w tej sprawie biegły, ustalił wstępnie, że tak składowane odpady powodują zagrożenie dla środowiska naturalnego poprzez obniżenie jakości wody, powietrza lub zniszczenia w świecie roślinnym i zwierzęcym.

Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału z zorganizowanej grupie przestępczej i nielegalnego składowania odpadów komunalnych i przemysłowych. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. 59-letni mieszkaniec Suradówka został aresztowany na trzy miesiące a 23-latek pozostaje pod nadzorem policyjnym.

Trwają czynności zmierzające do ustalenia innych osób zamieszanych w nielegalny proceder.

 

KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe