Hala Pomp otwiera się ponownie!

  • 19.10.2020, 12:47
  • KB
Hala Pomp otwiera się ponownie! fot: M. Dalecki
Na ten moment czekaliśmy wyjątkowo długo. W końcu, po ponad 8 miesiącach możemy ponownie zaprosić zwiedzających do Hali Pomp Muzeum Wodociągów, przy ul. Gdańskiej 242 w Bydgoszczy.

Pandemia dała się we znaki nam wszystkim, prawdopodobnie nigdy już nie będzie tak samo, jak przed nią, ale musimy zrobić wszystko, by nie dopuścić do rozprzestrzeniania się wirusa na szeroką skalę. Z niecierpliwością czekaliśmy na ten dzień, kiedy z radością zakomunikujemy ponowne otwarcie Hali Pomp. Ze względu jednak na jej położenie w sąsiedztwie infrastruktury krytycznej (stacja wodociągowa „Las Gdański”) wymagała ona indywidualnego podejścia. Priorytetem było i jest dla nas bezpieczeństwo, dlatego dopiero teraz po zapewnieniu odpowiednich warunków dostosowanych do specyfiki tego wyjątkowego miejsca możemy udostępnić je zwiedzającym.

Od soboty 24 października 2020 roku będziemy mogli znów zaprosić Państwa do naszego obiektu położonego w Lesie Gdańskim. Oddział Muzeum Wodociągów, będzie dostępny pod określonymi warunkami. Opracowaliśmy szereg zasad obowiązujących na terenie „Hali”. Wszystko to, aby móc zapewnić naszym gościom jak największe bezpieczeństwo i komfort.

Zwiedzanie wystawy stałej przez gości indywidualnych będzie możliwe od poniedziałku do czwartku w godzinach 11:00-16:00, w sobotę i w niedzielę od 13:00 do 17:00. Zwiedzanie przez grupy zorganizowane zostaje zawieszone do odwołania. W budynku w tym samym czasie będzie mogło przebywać jednocześnie maksymalnie 25 osób.

Pracownicy Muzeum będą dbać o zachowywanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa i higieny – wskażą miejsca do dezynfekcji rąk. W Hali Pomp należy zakrywać usta i nos. Trzeba również zachować bezpieczny dystans społeczny oraz stosować się do ogólnych zasad panujących także w innych miejscach użyteczności publicznej.

Z okazji ponownego otwarcia obiektu mamy dla Państwa wyjątkową niespodziankę, bowiem 2020 rok, to czas, kiedy bydgoskie wodociągi i kanalizacja obchodzą swoje 120-lecie. Z tej okazji w Hali Pomp została przygotowana specjalna wystawa, dedykowana upamiętnieniu tego jubileuszu. Na ekspozycji możemy odkryć, nie pokazywaną dotychczas w takiej skali historię bydgoskich wodociągów i kanalizacji. Cała przestrzeń Hali Pomp została wypełniona planszami z infografikami, pojawiły się ciekawe, zaskakujące i unikatowe eksponaty, jak np. robot z kamerą TV do inspekcji przewodów kanalizacyjnych, wanna z końca XIX wieku czy służbowy samochód marki FSC ŻUK. Zaaranżowano również dioramę warsztatu z oryginalnymi narzędziami używanymi w bydgoskich wodociągach na przełomie lat 80. I 90. XX wieku. Podczas zwiedzania nastąpi swego rodzaju synteza odczuć bowiem zwiedzający oprócz wrażeń wizualnych będą wykorzystywać i łączyć inne zmysły. Wstęp do Muzeum Wodociągów możliwy jest po zakupieniu biletu (bilet normalny w cenie 10 zł, ulgowy w cenie 5 zł). W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu drogą mailową na adres [email protected] lub za pośrednictwem naszych portali społecznościowych.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe