Ukradł auto z Niemiec i prowadził pod wpływem narkotyków. Został zatrzymany

  • 29.09.2020, 08:44
  • KB
Ukradł auto z Niemiec i prowadził pod wpływem narkotyków. Został zatrzymany KWP
Policjanci nakielskiej „drogówki” przy współpracy z kryminalnym zatrzymali 43-latka, który przemieszczał się autem przywłaszczonym na terenie Niemiec. Podczas kontroli znaleziono przy nim narkotyki i okazało się też, że był pod ich wpływem. W sobotę sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Wszystko zaczęło się od informacji, jaką uzyskał nakielski kryminalny o tym, że w stronę Nakła od Piły przemieszcza się audi na niemieckich numerach rejestracyjnych, które zostało utracone na terenie Niemiec.  

Informacja ta natychmiast trafiła do policjantów „drogówki” patrolujących drogę krajową nr 10. Długo nie trwało, jak mundurowi zauważyli typowane auto i zatrzymali do kontroli.

Audi prowadził 43-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. Sprawdzenie numerów vin pojazdu potwierdziło, że auto figuruje w systemach jako utracone. Kontrolując kierowcę mundurowi znaleźli przy nim też marihuanę, a ponieważ zachowanie mężczyzny ewidentnie wskazywało, że jest on pod działaniem zabronionych środków, został sprawdzony narkotesterem, który narkotyki wykazał w jego organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. W tym czasie, podczas przeszukania zajmowanego przez niego lokalu mundurowi znaleźli kolejne zabronione substancje.

Całość materiału dowodowego zebranego przez mundurowych została przekazana do oceny prokuratorowi, który po zapoznaniu się z nim wystąpił do sądu o areszt dla podejrzanego. Wcześniej 43-latek usłyszał zarzuty za współudział w oszustwie polegającym na wypożyczeniu auta na terenie Niemiec na fałszywe dane osobowe i wywiezienie go poza granice w celach zarobkowych, prowadzenie pojazdu pod działaniem narkotyków i za ich posiadanie.

W sobotę (26.09.20) sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla podejrzanego, któremu zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe