Zaginieni grzybiarze z regionu odnalezieni

  • 28.09.2020, 11:29
  • KB
Zaginieni grzybiarze z regionu odnalezieni fot. ilustracyjna
Aleksandrowscy policjanci prowadzili wczoraj (27.09.) wieczorem poszukiwania za dwójką osób, które wyszły do lasu na grzyby. Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci wspólnie ze strażakami rozpoczęli poszukiwania za zaginionym 71-latkiem i 48-latką. Działania kilkudziesięciu osób zakończyły się powodzeniem. Około północy policjanci z Konecka odnaleźli wystraszonych grzybiarzy.

Wczoraj (27.09.) o godz. 20:00, dyżurny aleksandrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 71-latka i jego 48-letniej córki. Z informacji przekazanych przez rodzinę wynikało, że w godzinach popołudniowych wybrali się do lasu na grzyby. Kiedy nie wracali, z uwagi na zapadający zmrok, postanowili zgłosić sprawę mundurowym.

Policjanci wspólnie ze strażakami rozpoczęli przeczesywanie lasu. Działania zakończyły się około północy, wtedy policjanci z Konecka zauważyli idących traktem leśnym dwójkę zaginionych.  Zmarznięci i wystraszeni grzybiarze wrócili cali i zdrowi do domu.

Policjanci apelują, aby wychodząc na grzyby zabierać ze sobą telefon komórkowy, który w przypadku zagrożenia umożliwi szybkie wezwanie pomocy. Należy podczas takiego spaceru unikać nieznanych miejsc. Pamiętajmy, że lasy szybko się zmieniają, znane miejsce z przed kilku lat, może wyglądać zupełnie inaczej. W przypadku nieznajomości terenu nie należy oddalać się od dróg lub innego stałego punktu orientacyjnego. Pamiętajmy, że to my sami jesteśmy w pierwszej kolejności odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo!

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe