Zmarła jedna osoba z 32 osób zakażonych koronawirusem w Centrum Pulmonologii

  • 17.09.2020, 21:12
  • Źródło: PAP
Zmarła jedna osoba z 32 osób zakażonych koronawirusem w Centrum Pulmonologii fot. ilustracyjna
Z 32 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii jedna osoba zmarła, a dwie są w stanie średniociężkim — powiedział PAP z-ca dyrektora ds. lecznictwa Bogusław Jasik. Z pracy wyłączonych jest 69 osób z personelu.

PAP poinformowała w czwartek, że 32 osoby z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy są zakażone koronawirusem SARS-CoV-2.

"To 20 osób z personelu i 12 pacjentów" — przekazał rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

Pytany o sytuację w placówce zastępca dyrektora Bogusław Jasik powiedział, że niestety jeden z zakażonych pacjentów zmarł.

"Była to osoba z licznymi chorobami współistniejącymi, m.in. układu oddechowego. Z pozostałych 11 zakażonych koronawirusem dwie osoby są w stanie średniociężkim, także z uwagi na poważne choroby układu oddechowego. Reszta jest w stanie dość dobrym. Wszyscy są hospitalizowani w naszej placówce na oddziale dedykowanym pacjentom z COVID-19" – podkreślił Jasik.

Dodał, że personel placówki jest przygotowany i przeszkolony do leczenia osób z tą chorobą, a szpital dysponuje odpowiednim sprzętem i aparaturą potrzebną do opieki nad chorymi na COVID-19.

20 zakażonych osób z personelu przebywa w izolacji domowej, a kolejne 49 osób na kwarantannie.

"To powoduje, że mamy wyłączonych z zespołu 69 osób. Taka sytuacja sprawia problemy z obsadą na niektórych oddziałach. Prowadzimy niejako własne postępowanie epidemiologiczne, żeby ustalić przyczynę przedostania się wirusa do naszej placówki. Przebadamy cały personel. Łącznie pracuje u nas ponad 500 osób" – poinformował wicedyrektor.

Rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól podał, że w placówce są dwa ogniska zakażeń koronawirusem — na oddziałach diagnostyczno-obserwacyjnym gruźlicy i chorób płuc oraz chorób płuc i niewydolności oddychania.

(PAP)

Autor: Tomasz Więcławski

twi/ joz/

Źródło: PAP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Witness
Witness 22.09.2020, 16:09
Niestety pan zmarł, chociaż nie tak to miało wyglądać. Hmm...w takich okolicznościach rodzą się pytania:
- Czy podjęto wszystkie możliwe środki i wdrożono procedury medyczne ratujące życie???,
- Czy udostępniono dla niewydolnego pacjenta respirator???
- Czy lekarz anestezjolog nie odmówił (kierując się własnym bezpieczeństwem) intubacji???
Tak tylko pytam ;)

Pozostałe