XIX Festiwal Prapremier już we wrześniu w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

  • 16.09.2020, 20:58
  • KB
XIX Festiwal Prapremier już we wrześniu w Teatrze Polskim w Bydgoszczy KB archiwum
Pod koniec września w Teatrze Polskim w Bydgoszczy rozpocznie się kolejny Festiwal Prapremier. XIX edycja bydgoskiego festiwalu będzie wyjątkowa – potrwa prawie trzy miesiące.

Od 27 września do 14 listopada w Teatrze Polskim w Bydgoszczy odbędzie się Festiwal Prapremier Azyl Bydgoszcz 2020 Kujawy/Pomorze.  Do tej edycji zostali zaproszeni twórcy wybitni, mistrzowscy w swoim artystycznym dorobku,
m.in. Krystian Lupa oraz Maja Kleczewska. W swoich najnowszych spektaklach podejmują temat naturalnej dla człowieka potrzeby posiadania schronienia, instynktu do ucieczki przed niebezpieczeństwem, ale również przyglądają się sytuacji, kiedy to azyl staje się pułapką bez wyjścia.

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną i trudnymi do przewidzenia okolicznościami, w tym roku Festiwal będzie rozłożony w czasie. Tegoroczną edycję FPP rozpocznie spektakl „Capri – wyspa uciekinierów” w reż. Krystiana Lupy z Teatru Powszechnego w Warszawie, który widzowie będą mogli obejrzeć 27 września (niedziela) o godz. 18.00. Kolejne punkty festiwalowego programu będą prezentowane za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Festiwalu oraz mediów społecznościowych.

Bilety na spektakle festiwalowe do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy ([email protected]; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90 ) oraz poprzez stronę www.teatrpolski.pl  (zakładka KUP BILET).

Informacje o programie Festiwalu Prapremier 2020 na bieżąco będą publikowane na stronie internetowej FPP (www.festiwalprapremier.pl) oraz stronie internetowej Teatru Polskiego w Bydgoszczy (www.teatrpolski.pl). O kolejnych spektaklach i wydarzeniach będziemy informować także za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe