Konkurs plastyczny inspirowany muzyką

  • 16.09.2020, 16:07
  • KB
Konkurs plastyczny inspirowany muzyką Materiały prasowe I edycja konkursu
Rok 2020 jest dla świata kultury, w szczególności muzycznej, niezwykłym czasem. Obchodzimy bowiem jubileusz 250-lecia narodzin Ludwiga van Beethovena, jednego z największych kompozytorów muzyki klasycznej w historii, który zrewolucjonizował muzykę i nadał kierunek dalszemu jej rozwojowi.

Muzyka Beethovena łączy intensywność uczuć z doskonałością formy. Może stać się  także inspiracją dla uczestników konkursu  "WYMARZONE MUZEUM. WSZYSTKO GRA!", do udziału w którym zaprasza Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-VI szkół podstawowych i integracyjnych oraz specjalnych z woj. kujawsko-pomorskiego do udziału w konkursie plastycznym – zachęca Ewa Widacka-Matoszko z MOB, pomysłodawczyni konkursu.

Tematyka nadesłanych prac winna być związana z tytułem konkursu i dotyczyć muzyki, dźwięku, rytmu lub eksponatów muzycznych w kontekście muzeum, na przykład ze zbiorów Muzeum Okręgowego. Mogą to być wyobrażenia, projekty, protototypy instrumentów muzycznych, kompozycje przedmiotów, a nawet makiety muzeum. Inspiracją może być znany utwór muzyczny.

Prace mogą być wykonane w różnorodnych technikach i formach. Mogą zostać uzupełnione skomponowanym przez uczestnika krótkim utworem muzycznym.

Prace można nadsyłać do 6 listopada 2020 roku. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej www.muzeum.bydgoszcz.pl.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe