Wiadukt przy Wojska Polskiego z nową nawierzchnią

  • 27.12.2016, 12:19 (aktualizacja 27.12.2016, 12:44)
  • Katarzyna Beszczyńska
Wiadukt przy Wojska Polskiego z nową nawierzchnią ZDMiKP
Przebudowa wiaduktu trwa. Przed Świętami udało się ułożyć pierwszą warstwę nawierzchni.

Jak informuje ZDMiKP ułożono już  tzw. „asfalt twardolany". To pierwsza warstwa nawierzchni, którą układa się na przeprawach drogowych. Różni się od tradycyjnej masy bitumicznej, używanej do remontu naszych jezdni tym, że jest w porównaniu z nią bardziej wytrzymała i szczelna. Jej zadaniem jest m.in. zabezpieczenie wiaduktu przed przenikaniem wody na konstrukcję stalową.

Na warstwie twardolanej zostanie jeszcze ułożona ostateczna warstwa tzw. ścieralna. Termin ułożenia ostatniej warstwy bitumicznej jest uzależnionych od warunków pogodowych. Wykonawca ocenia, że jeszcze w tym tygodniu uda się ułożyć warstwę ścieralną. W miniony piątek 23 grudnia wykonana została także tzw. „kapa" chodnika oraz ścieżki rowerowej.

Podobnie, jak w przypadku nowej nawierzchni, jezdni wiaduktu do wykonania pozostały ostateczne warstwy obu duktów. Wcześniej zarówno chodnik, jak i ścieżka rowerowa były wyznaczone za pomocą betonowych wygrodzeń.

Dziś natomiast (27.12) rozpoczął się również montaż balustrad. Jednocześnie prowadzone są roboty na dojazdach do wiaduktu. Przypomnijmy, że koszt całego remontu to trzynaście milionów złotych.

Katarzyna Beszczyńska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe