Do porodu w asyście "drogówki" z regionu

  • 08.09.2020, 14:55
  • KB
Do porodu w asyście "drogówki" z regionu  KWP
Policjanci nakielskiej "drogówki" bez chwili zastanowienia odpowiedzieli na prośbę kierowcy, który wioząc żonę z bólami porodowymi do szpitala poprosił o pilotaż, by jak najszybciej dotrzeć na miejsce. Mundurowi nie zawiedli.

Sierż. szt. Marcin Pilch i sierż. Włodzimierz Michalski pełniący służbę w referacie ruchu drogowego nakielskiej komendy czuwali wczoraj (7.09.20) nad bezpieczeństwem osób przemieszczających się drogą krajową nr 10. Przed godziną 11 mundurowi objęli punkt kontrolny w Ślesinie.

Po kilku minutach do policjantów podjechało bmw, a zdenerwowany kierowcy poinformował ich, że w aucie jest jego żona, która ma bóle porodowe i poprosił mundurowych, by pomogli mu szybko dotrzeć do oddalonego o ponad 20 kilometrów szpitala w Bydgoszczy.

Ponieważ w takich sytuacjach każda minuta jest cenna, mundurowi bez chwili wahania włączyli sygnały uprzywilejowania i ruszyli do Bydgoszczy, a za nimi bmw z potrzebującą szybkiej pomocy kobietą.

Trasa do szpitala zajęła im ledwie kilkanaście minut i mieszkanka Nakła na czas dotarła pod opiekę medyków. Mundurowi nie zawiedli, a za okazaną pomoc podziękował im przyszły tata maleństwa, któremu spieszyło się na świat.  

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe