Mariusz Szczygieł w Bydgoszczy. Biblioteka zaprasza na spotkanie

  • 03.09.2020, 09:56
  • KB
Mariusz Szczygieł w Bydgoszczy. Biblioteka zaprasza na spotkanie Materiały prasowe fot.: Volens Tomasz Bobrowski
Biblioteka Główna, Stary Rynek 24, z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczek! Bezpłatne wejściówki do odbioru od 11.09.2020, godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24 (pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki).

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Mariuszem Szczygłem – dziennikarzem, reportażystą, autorem bestsellerowych książek.

 

Od 1990 (z przerwą na lata 1997-2001) współpracuje z „Gazetą Wyborczą”. Wydany w 2006 zbiór reportaży poświęconych Czechom zatytułowany „Gottland” przyniósł mu w 2007 Nagrodę im. Beaty Pawlak, a w 2009 nagrodę literacką Parlamentu Europejskiego - European Book Prize. Tematykę czeską kontynuował w książkach „Zrób sobie raj” i „Láska nebeská”. Trzykrotnie nominowany do Nagrody Literackiej NIKE został jej laureatem w roku 2019 za książkę „Nie ma”. Autor antologii polskiego reportażu po 1989 r., noszącej tytuł „20. 20 lat nowej Polski w reportażach wg Mariusza Szczygła” oraz dwutomowej antologii „100/XX”, zawierającej 100 najważniejszych, wg niego, reportaży polskich XX wieku. Współautor - obok Wojciecha Tochmana i Hanny Krall - książki pt. „Krall”.

 

Dziennikarz Roku 2013 w konkursie Grand Press. Prezes Fundacji Instytut Reportażu, prowadzącej znaną w Warszawie księgarnio-kawiarnię „Wrzenie świata” oraz wydawnictwo „Dowody na Istnienie”.

 

Bydgoskie spotkanie połączone będzie z promocją książki pt. „Osobisty przewodnik po Pradze”, której premiera miała miejsce w maju 2020 roku.

 

 

 

 

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe