Bydgoscy studenci na podium Pucharu Europy

• 24.08.2020, 09:56
  • KB
Bydgoscy studenci na podium Pucharu Europy Materiały prasowe Brązowi medaliści Oleksii Lysenko, Artur Pujszo oraz trener Wojciech Borowiak
22 sierpnia w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja) rozegrany został w judo - X jubileuszowy Memoriał Zoltana Palkovacsa. Na starcie stanęło wielu zawodników i zawodniczek czołówki z ponad 15 krajów Europy.

W rywalizacji, która  miała rangę Pucharu Europy wzięła również udział  reprezentacja Polski.

Z zawodników z naszego miasta świetnie zaprezentowali się Szymon Śmiegel (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego), który zwyciężył w kategorii do 60 kg, oraz Artur Pujszo (Wyższa Szkoła Gospodarki), który zdobył brązowy medal w kategorii +100 kg.

Należy zwrócić uwagę, że był to pierwszy ważny start naszych judoków po blisko 9-cio miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią.

O plany startowe na przyszłość zapytaliśmy Ryszarda Pujszo - akademickiego trenera sportów walki:

Ryszard Pujszo

R.P: - Na wstępie chciałem pogratulować zawodnikom i podziękować trenerowi Wojciechowi Borowiakowi za treningi w Zakopanem i "podprowadzenie" do zawodów.

Plany startowe są oczywiście czysto teoretyczne i zależą niezupełnie od nas. Sądzę, że Szymon skoncentruje się na Akademickich Mistrzostwach Polski w Judo.

Artur będzie się przygotowywał  do Mistrzostw Świata w Brazylijskim Jiu Jitsu, które mają zostać rozegrane w Monroe /k. Nowego Yorku/ i które na razie nie zostały odwołane. Również do tych Mistrzostw Świata przygotowuje się nasz uniwersytecka wojowniczka - Natalia Jasińska. Co jednak przyniesie los? - należy oczekiwać i robić swoje.