Pijany 50-latek zaatakował ratowników medycznych

  • 10.08.2020, 20:59
  • KB
Pijany 50-latek zaatakował ratowników medycznych fot. ilustracyjna
Policjanci z Nakła zatrzymali 50-latka podejrzanego o naruszenie nietykalności cielesnej, znieważenie oraz kierowanie gróźb wobec ratowników medycznych. Podczas udzielania pomocy spotkały ich wulgarne wyzwiska, groźby pobicia oraz kopanie po nogach. Teraz agresywnemu mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (08.08.20) około godziny 18.00. Dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który ubliża i grozi ratownikom medycznym. Karetka pogotowia została wezwana do udzielenia pomocy mężczyźnie leżącemu na jednej z nakielskich ulic.

Podczas przeprowadzanych czynności, będący pod widocznym działaniem alkoholu mężczyzna stał się bardzo agresywny. Używając niecenzuralnych słów zaczął znieważać ratowników oraz groził im pobiciem. Dodatkowo, naruszył nietykalność cielesną jednego z ratowników, kopiąc go w nogę. Ponieważ pacjent nie chciał się uspokoić ratownicy poprosili o pomoc policjantów.

50-letni agresor został zatrzymany przez nakielskich funkcjonariuszy. Następnego dnia (09.08.20), po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy publicznych podczas pełnienia obowiązków służbowych oraz kierowania w stosunku do ratowników gróźb karalnych.

Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że zarówno lekarz, jak i ratownik medyczny podczas pełnienia obowiązków służbowych korzysta z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe