Odzyskano skradzioną płaskorzeźbę z inowrocławskiego Domu Artysty

  • 31.07.2020, 10:17
  • KB
Odzyskano skradzioną płaskorzeźbę z inowrocławskiego Domu Artysty KWP
Inowrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży gipsowej płaskorzeźby z Domu Artysty. Chwilę po zebraniu informacji na ten temat odzyskali skradzione mienie. Nieuszkodzone dzieło wróciło do właściciela.

Inowrocławski Dom Artysty ma przyciągać różne osoby, które mają wspólną pasję do sztuki. Nie są mile widziani ci, którzy sieją spustoszenie i to miejsce okradają. Kilka dni temu (29.07) z korytarza pomieszczeń domu zginęła płaskorzeźba o pokaźnych wymiarach: 120 x 80 x 30 cm. Właścicielka opisała skradzione dzieło i oszacowała straty na 5 tys. zł.

Policjanci, którzy zajmowali się zgłoszeniem pojechali na miejsce i zbierali informacje na temat przestępstwa oraz jego okoliczności. Gdy potem przemieszczali się ul. Toruńską zauważyli pewnego mężczyznę opartego o jakiś przedmiot, interweniowali. Przedmiotem tym była skradziona płaskorzeźba. Mężczyzna, który nią dysponował był nietrzeźwy. W pokrętny sposób tłumaczył to, jak wszedł w jej posiadanie i co chciał z nią zrobić. Skradzione mienie szybko wróciło do właścicielki. Policjanci teraz ustalają udział mężczyzny w zdarzeniu. Od zebranego materiału dowodowego bowiem zależy dalszy tok sprawy i to jakie zostaną postawione zarzuty.

W tego typu sprawach ważne jest między innymi to, by szybko udaremnić ewentualną dalszą sprzedaż dzieła sztuki. Jak wiemy losy takich przedmiotów bywają różne. Wpadają one niekiedy w ręce wandali i są po prostu niszczone lub przepadają bezpowrotnie.


 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe