Bezpiecznie nad kujawsko-pomorskimi akwenami wodnymi [FOTO]

  • 15.07.2020, 14:57
  • KB
Bezpiecznie nad kujawsko-pomorskimi akwenami wodnymi [FOTO] KWP
Okres wakacyjny w pełni, co sprzyja wyprawom nad jezioro, rzekę, czy morze. Jednak, by pobyt ten był udany trzeba znać podstawowe zasady bezpieczeństwa. Właśnie dlatego w ramach ogólnopolskiej akcji MSWIA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, powstał spot zrealizowany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu we współpracy z Nadgoplańskim WOPR w Kruszwicy i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu.

Z formy rekreacji nad wodą korzysta latem wiele osób. Nie wszyscy niestety mają na względzie swoje bezpieczeństwo, a to błąd. Dlatego rokrocznie dochodzi do utonięć i podtopień.

Policja nieustannie kieruje apele o tym, by korzystać z kąpieli wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych i strzeżonych. Ważna jest postawa również samych rodziców, bo to oni pokazują swoim dzieciom przykłady zachowań. Oby były one zawsze prawidłowe.

Woda to ogromny żywioł, o czym przekonali się nawet najlepsi pływacy. Spot, który został przygotowany w ramach poprawy bezpieczeństwa nad wodą opowiada historię nastolatka, który co roku przychodził nad to samo jezioro. Jego zachowanie tam, pozostawia wiele do życzenia, a to co mu się przyśniło pozwoliło mu zdać sobie sprawę, że stał się ofiarą wody.

Spot zawiera także wskazówki o tym, jak korzystać ze sprzętów wodnych, że warto uczyć się pływać i wybierać do kąpieli miejsca strzeżone. Policyjni wodniacy pełniący służbę na akwenach i WOPR-owcy mają ogrom, by zdążyć z pomocą. Pamiętajmy jednak, że każdy swoim zachowaniem może wpłynąć na bezpieczeństwo swoje i innych. Wakacje zaś są udane, gdy wszyscy bezpiecznie wrócą do domu.

KB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe