Będą dotacje na drogi dojazdowe do pól uprawnych w regionie

  • 08.07.2020, 14:55
  • KB
Będą dotacje na drogi dojazdowe do pól uprawnych w regionie fot. ilustracyjna
Jak podaje Urząd Marszałkowski, blisko 6 milionów złotych z budżetu województwa trafi w tym roku do samorządów lokalnych na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Uroczyste wręczenie umów z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego i członka zarządu województwa Sławomira Kopyścia odbyło się wczoraj (7 lipca) w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

Co roku kujawsko-pomorskie samorządy gminne korzystają z dotacji na budowę i modernizację dróg dojazdowych. To małe, jednak niezwykle ważne inwestycje. Utwardzone, odwodnione drogi ułatwiają dojazd lokalnym mieszkańcom do pól uprawnych i poprawiają komfort ich codziennej pracy - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Podpisywane umowy dotyczą dofinansowania budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W tym roku na realizację 64 inwestycji drogowych prowadzonych przez samorządy gminne trafi blisko 6 milionów złotych. Środki przeznaczone na ten cel pochodzą z należności i opłat rocznych z tytułu wyłączeń gruntów rolnych i leśnych z produkcji.

O wsparcie wnioskują samorządy lokalne naszego regionu, zaś podziału tych środków dokonuje zarząd województwa kujawsko-pomorskiego. Finansowane w ten sposób przedsięwzięcia modernizacyjne polegają na położeniu twardej lub utwardzonej nawierzchni, budowie zjazdów i odwodnieniu dróg. Długość budowanych lub modernizowanych w tym roku dróg dojazdowych do pól uprawnych wynosi ponad 42 kilometry.

Umowy na drogi dojazdowe do gruntów rolnych w liczbach:

  • w tym roku dofinansowanie pozwoli na realizację 64 inwestycji drogowych na terenie 19 powiatów
  • długość modernizowanych dróg w ramach wręczonych umów to 42,3 kilometra
  • łączna kwota dofinansowania to 5,96 miliona złotych
  • w latach 1999-2019 zmodernizowano 2 183 kilometry dróg
  • samorząd województwa wsparł przedsięwzięcia łączną kwotą ponad 102,5 milionów złotych.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe