Szumowski: Śladowy odsetek zakażonych SARS-CoV-2 wśród wybierających się do sanatoriów

  • 03.07.2020, 11:58
  • Źródło: PAP
Szumowski: Śladowy odsetek zakażonych SARS-CoV-2 wśród wybierających się do sanatoriów fot. ilustracyjna
Na 13 tysięcy osób, które musiały przejść testy na koronawirusa przed wyjazdem do sanatoriów, tylko 24 osoby były zarażone SARS-CoV-2 - powiedział wieczorem w Łodzi minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W czwartek wczesnym wieczorem w Łodzi, podczas konferencji prasowej minister Szumowski powiedział, że po przeprowadzeniu badań na obecność koronawirusa wśród 13 tysięcy pacjentów wybierających się do sanatoriów, groźny patogen wykryto tylko u 24 osób.

"To jest około dwóch promili przebadanych. Średnia wieku tej grupy to 62 lata, więc to pokazuje, że wśród zbadanych seniorów ten aktywny wirus jest na poziomie śladowym" - powiedział minister Szumowski. Dodał, że wśród przebadanych ponad 3 tysięcy policjantów, żaden nie był zakażony koronawirusem.

Szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski przyjechał w czwartek do Łodzi, aby po katastrofie drogowej w Bogusławicach (woj. śląskie) wziąć udział w spotkaniu sztabu kryzysowego w szpitalu im. Kopernika, gdzie leży jeden z 36 poszkodowanych w wypadku kierowców autokaru. 23 osoby są hospitalizowane, w tym cztery poważnie ranne w szpitalach w Łodzi, Radomsku i Opolu.

Minister zdrowia odwiedził też w Łodzi szpital im. Wojskowej Akademii Medycznej, gdzie leży drugi kierowca autobusu ranny w katastrofie na autostradzie A1.

(PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ jann/

Źródło: PAP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe