Centrum Medycyny Weterynaryjnej UMK powstaje w Toruniu [FOTO]

  • 02.07.2020, 15:02
  • KB
Centrum Medycyny Weterynaryjnej UMK powstaje w Toruniu [FOTO] źródło: STRABAG
W dniu 1 lipca 2020 r. na terenie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Centrum Medycyny Weterynaryjnej. W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele władz centralnych, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski oraz Rektor UMK prof. Andrzej Tretyn. Firmę STRABAG reprezentował Dyrektor Budownictwa Ogólnego Dariusz Kolasa.

W ramach kontraktu realizowanego przez STRABAG przy ul. Szosa Bydgoska 13 powstaje 4-kondygnacyjny obiekt w konstrukcji żelbetowej, o powierzchni całkowitej blisko 6,5 tys. m kw. i kubaturze 30 tys. m sześc. Nowoczesna lecznica dla zwierząt z częścią dydaktyczno-badawczą.

Placówka będzie prowadziła leczenie ambulatoryjne i stacjonarne oraz badania diagnostyczne małych i dużych zwierząt. Prowadzone w niej będą zajęcia dydaktyczno-naukowe dla przyszłych lekarzy medycyny weterynaryjnej oraz prace badawcze.
Na parterze budynku powstanie strefa wejściowa z holem głównym i recepcją. Zaprojektowano tu również gabinety weterynaryjne dla małych oraz część kliniczną dla dużych zwierząt, z salą operacyjną, pomieszczeniami do badań RTG i ENDO-skopowych oraz boksami dla koni.

Na 1. piętrze znajdą się gabinety lekarskie i diagnostyczne dla małych zwierząt, w tym pracownia artroskopowa, gabinet neurochirurgiczny i onkologiczny oraz 4 sale operacyjne. Poza funkcją diagnostyczną pomieszczenia te będą przeznaczone do zajęć praktycznych dla studentów weterynarii. Na ostatniej kondygnacji budynku mieścić się będą sale dydaktyczne oraz duża sala audytoryjna do prowadzenia prezentacji, seminariów i odczytów dla blisko 200 osób.

Obok sal wykładowych zaprojektowano pomieszczenia laboratoryjne oraz pokoje dla pracowników naukowych i administracyjnych.
 

Fakty
JEDNOSTKA
STRABAG Sp. z o.o.
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZLECENIA
31 mln PLN brutto
OKRES REALIZACJI
03.2020 r. – 11.2021 r.
KONTRAKT W LICZBACH
- kubatura 30 128,32 m3
- powierzchnia całkowita: 6 412 m2
- powierzchnia użytkowa 5 687,86 m2
- powierzchnia terenu 7 251 m2
ZAMAWIAJĄCY
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Kontakt
STRABAG Sp. z o.o.
Maciej Tomaszewski
Rzecznik Prasowy
[email protected]
2 / 3
Budynek będzie dysponował łącznie 50 miejscami postojowymi, które powstaną na parkingu naziemnym i w garażu na poziomie -1. Ciekawym rozwiązaniem architektonicznym będzie zielony taras widokowy usytuowany na dachu nowego obiektu.
Generalny wykonawca jest odpowiedzialny za realizację prac budowlanych i przygotowanie obiektu do podłączenia specjalistycznych urządzeń. Obiekt będzie wyposażony przez Zamawiającego w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, m.in. do przeprowadzania radiografii bezpośredniej, rezonansu magnetycznego i ANGIO oraz pozytonowej tomografii emisyjnej z tomografią komputerową. Prace rozpoczęły się w dniu 20 marca 2020 r. i zostaną ukończone w listopadzie 2021 r.

KB

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe