Magnuszewska do remontu

  • 29.06.2020, 09:40
  • KB
Magnuszewska do remontu Google maps screen
Jak podaje ZDMiKP, remont przejdzie ulica Magnuszewska oraz kolejny odcinek Nowotoruńskiej. To uzupełnienie wcześniej prowadzonych inwestycji. Na Wyżynach modernizowane będą również chodniki i zatoki autobusowe.

Prace na Magnuszewskiej zakładają przede wszystkim wymianę nawierzchni na obu jezdniach.

Dodatkowo zmodernizowane zostaną zatoki autobusowe, które będą wyłożone trwałą kamienną kostką.Peron w kierunku ul. Wojska Polskiego zostanie wydłużony. W trakcie prac jedna jezdnia zostanie wyłączona z ruchu, a na drugiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Na końcu odnowione zostanie oznakowanie poziome. Roboty zajmą około 2 miesięcy. Obecnie trwa przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca robót. 


Na Wyżynach w ostatnich latach przebudowaliśmy sąsiadujące z ulicą Magnuszewską skrzyżowania. Na połączeniu z Wojska Polskiego zamontowaliśmy sygnalizację, a na styku z ulicą Glinki i Gniewkowską zbudowaliśmy rondo. Wzdłuż ulicy powstała też bezpieczna droga rowerowa.

Latem planowane jest również rozpoczęcie prac na ulicy Nowotoruńskiej od ul. Toruńskiej w kierunku Kazimierza Wielkiego. To uzupełnienie remontu z ubiegłego roku, kiedy wymieniona został nawierzchnia bezpośrednio przed skrzyżowaniem.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe