System alarmowy w domu. Jak go wybrać?

  • 19.06.2020, 17:38
  • KB
System alarmowy w domu. Jak go wybrać? System alarmowy w domu. Jak go wybrać?
Centrala alarmowa, czujki ruchu, alarm bezprzewodowy. To rodzaje zabezpieczeń, które coraz częściej instalujemy w swoim domu. Mają nam zapewnić bezpieczeństwo i komfort psychiczny, szczególnie podczas długiej nieobecności. W dzisiejszym tekście doradzamy, jak wybrać system alarmowy do domu.

Zacznijmy od podstaw – zamki i drzwi antywłamaniowe

Solidne zamki i drzwi antywłamaniowe to podstawy jeśli chodzi o ochronę. Drzwi antywłamaniowe jednak są tym mniej skuteczne, im więcej czasu włamywacz ma czasu na ich sforsowanie. Dlatego jeśli dom znajduje się na uboczu lub wejście do niego jest schowane, takie zabezpieczenia będą niewystarczające. W takim przypadku konieczna staje się instalacja systemu alarmowego w domu. 

Tradycyjny system alarmowy w domu

Najbardziej standardowy system alarmowy składa się z kilkudziesięciu elementów. Są to: centrala alarmowa, czujki, detektory, sygnalizatory i manipulatory. Wszystkie te urządzenia trzeba ze sobą połączyć. Aby było to możliwe instalacje elektryczne muszą przebiegać przez praktycznie wszystkie pomieszczenia budynku. Dlatego tradycyjny system alarmowy może powodować trudności z montażem. Ponadto to rozwiązanie wygląda najlepiej, kiedy kable są schowane w ścianach. Dlatego montaż systemu tradycyjnego najlepiej jest przeprowadzić w czasie gruntownego remontu budynku. Systemy alarmowe BCS - https://www.montersi.pl/producenci/bcs dostępne są w sklepie Montersi.pl

Systemy SSWiN

Odpowiedni system alarmowy do domu mieszkalnego powinien posiadać trzeci stopień zabezpieczenia. Musi zatem móc wykrywać po pierwsze otwarcie drzwi czy okien lub ich penetrację. Po drugie powinien wykryć ruch w chronionym obszarze oraz atak na urządzenia lub miejsca szczególnie zagrożone.

Takim systemem jest np. System Sygnalizacji Włamania i Napadu, czyli systemy alarmowe SSWiN to jedne z najpopularniejszych rozwiązań tego typu. Składa się na nie zespół różnorodnych urządzeń. Ich zadaniem jest wykrywanie i sygnalizowanie wejścia do budynku lub próby wtargnięcia. Ponadto wykrywają obecność osoby nieuprawnionej.

Bezprzewodowy system alarmowy

Na koniec scharakteryzujmy krótko bezprzewodowy system alarmowy. To rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością pomimo wyższej ceny niż w przypadku systemu przewodowego. Głównie dlatego, że montaż urządzeń jest dużo szybszy i łatwiejszy. Trzeba mieć jednak na uwadze, że łączność odbywa się tu drogą radiową. Oznacza to, że bezprzewodowy system alarmowy w domu jest wrażliwy na zakłócenia, z czym trzeba się liczyć. Ten system będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie planują w najbliższym czasie generalnego remontu. W ten sposób wnętrza i fasada budynku nie będą oszpecone przez znajdujące się na widoku kable.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe