Prof. dr hab. inż. Marek Adamski nowym rektorem Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy

  • 05.06.2020, 12:27
  • KB
Prof. dr hab. inż. Marek Adamski nowym rektorem Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy Materiały prasowe
5 czerwca 2020 roku Uczelniane Kolegium Elektorów powierzyło funkcję rektora prof. dr. hab. inż. Markowi Adamskiemu, który wygrał z dotychczasowym rektorem prof. dr. hab. inż. Tomaszem Topolińskim. Rektor elekt otrzymał 53 głosy, a jego rywal 44.

Prof. Marek Adamski pełni funkcję dziekana Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt. Urodził się w 1977 roku. Jest absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej. W 2003 r. został doktorem nauk rolniczych. Habilitację zrobił sześć lat później, a w 2018 roku uzyskał tytuł profesora.

Jego naukowe zainteresowania to m.in. technologie użytkowania drobiu, a także badania dotyczące alternatywnych do poekstrakcyjnej śruty sojowej (pochodzenia GMO) źródeł białka w paszach dla drobiu – ich wpływu na jakość tuszek, mięsa i jaj. Przez 10 lat był członkiem Zarządu Polskiego Oddziału Światowego Stowarzyszenia Wiedzy Drobiarskiej.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe