Rozpoczęła się rejestracja do wirtualnych biegów CITY TRAIL onTour

  • 04.06.2020, 14:07
  • KB
Rozpoczęła się rejestracja do wirtualnych biegów CITY TRAIL onTour Materiały prasowe
5 km na 11 trasach w całej Polsce. Do tego możliwość biegu na własnych ścieżkach – także dla dzieciaków. Wszystko w wersji wirtualnej. Wszystko po to, by motywować do aktywności w czasach pandemii. Zapisy do wirtualnej edycji CITY TRAIL onTour trwają.

CITY TRAIL onTour to impreza organizowana od 2015 roku – zawsze w II połowie lipca. W poprzednich latach odbywała się w formule biegów rozgrywanych w dni powszednie – od poniedziałku do piątku. Organizatorzy przemierzali Polskę, by zachęcać do biegania w terenie, aktywnego spędzenia wakacyjnego popołudnia, w towarzystwie znajomych i rodziny. Formuła tegorocznej edycji została zmodyfikowana – nie będzie rywalizacji w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale każdy będzie mógł sprawdzić się na 5-kilometrowych trasach – w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Biegacze, którzy udostępnią organizatorom informacje o swoim biegu zostaną sklasyfikowani, a ci, którzy wybiorą odpowiednią wersję pakietu startowego – otrzymają pamiątkowe medale. Druga możliwość to bieg na własnej, 5-kilometrowej trasie, w dowolnym miejscu na świecie. Tutaj nie będzie klasyfikacji, ale wszyscy zweryfikowani biegacze znajdą się na liście finisherów. Każdy zawodnik otrzyma wirtualny medal, którym będzie mógł pochwalić się na Facebooku.

- Wirtualne bieganie to namiastka tego, co możemy zaproponować biegaczom w tradycyjnej formule. Zdecydowaliśmy się na taki krok przede wszystkim, aby zachęcić naszych biegaczy do regularnej aktywności, bo wiemy, że wiele osób ma w tych dziwnych czasach problem z motywacją do biegania – podkreśla organizator CITY TRAIL - Piotr Książkiewicz z Fundacji Krok do Natury. – Nie tracimy nadziei, że jesienią wrócimy na nasze przełajowe trasy i będziemy mogli spotkać się z biegaczami w realu. Na ten moment pozostaje nam działanie w okrojonej formie, ale nie mamy wątpliwości, że jest ona potrzebna. 

„Otwarcie tras” wirtualnej odsłony CITY TRAIL onTour nastąpi 13 lipca. Jako pierwsi do zabawy ruszą biegacze z Lublina. Mieszkańcy Bydgoszczy będą startować od 17 lipca. W każdym z miast będzie 7 dni na pokonanie trasy. Bieganie zakończy się 30 lipca – w Łodzi. Biegacze, którzy wystartują na własnych ścieżkach mogą biegać przez cały, 3-tygodniowy okres trwania imprezy (13-30 lipca).

Ważnym elementem CITY TRAIL onTour – wirtualnie jest współpraca z Fundacją Las Na Zawsze, dzięki której biegacze biorący udział w imprezie mogą posadzić las – a dokładnie od 1 do 10 m2 lasu.

- To u nas nowość, chociaż wątki proekologiczne są obecne na naszych imprezach od dawna. Przy okazji wirtualnego biegania postanowiliśmy zrobić coś bardzo namacalnego – wspólnie z biegaczami, którym tak jak nam zależy na losie Ziemi posadzimy las, który będzie rósł już zawsze! Taka jest bowiem koncepcja Fundacji Las Na Zawsze – sadzenie lasów na ziemiach, które są jej własnością i których dzięki odpowiednim działaniom nigdy nie będzie można wyciąć – mówi Justyna Grzywaczewska, PR manager Fundacji Krok do Natury.

W cyklu CITY TRAIL onTour 2019, który odbył się w dziesięciu miastach wzięło udział 4239 osób, w tym 3009 dorosłych i 1230 dzieci. Letnia jest promocją jesienno-zimowego cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, na który składa się 60 biegów rozgrywanych od września do marca.

Informacje o biegach można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u. Partnerami imprezy są: Suunto, Sklep Biegacza, MaratonyPolskie,pl, Outdoor Magazyn, runandtravel.pl, Biegowe.pl.

 

Kalendarz biegów:

13-19 lipca – Lublin, Zalew Zemborzycki, okolice Kempingu Dąbrowa

14-20 lipca – Warszawa, Las Młociny

15-21 lipca – Olsztyn, Jezioro Długie

16-22 lipca – Gdańsk, Trójmiejski Park Krajobrazowy, okolice AWFiS

17-23 lipca – Bydgoszcz, Myślęcinek

18-24 lipca – Szczecin, Jezioro Szmaragdowe

20-26 lipca – Poznań, jezioro Rusałka

21-27 lipca – Wrocław, Las Osobowicki

22-28 lipca – Katowice, stawy Janina-Barbara

23-29 lipca – Kraków, Puszcza Niepołomnicka

24-30 lipca – Łódź, Park Baden-Powella

13-30 lipca – bieg na własnej trasie, w dowolnym miejscu na świecie.

 

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe