Bydgoscy policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy

  • 29.05.2020, 13:54
  • KB
Bydgoscy policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy KWP Bydgoszcz
Policjanci z bydgoskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymali 47-latka. Mężczyzna będzie odpowiadać z kodeksu karnego skarbowego.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że na fordońskim targowisku mogą znajdować się papierosy bez polskich znaków akcyzy. Policjanci wytypowali osobę odpowiedzialną za ten nielegalny proceder.

Wczoraj (29.05.2020) około godziny 12:00 namierzyli podejrzewanego na targowisku. Mężczyzna wszedł do jednego z pawilonów. Po chwili wyszedł trzymając w ręku paczki papierosów. 47-latek został wylegitymowany. Policjanci przeszukali pomieszczenie. Tam znaleźli 1200 nielegalnych paczek papierosów. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do komisariatu.

Fordońscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut z kodeksu karnego skarbowego, za który grozi do 3 lat pozbawienia wolności lub wysoka grzywna. Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 27 tysięcy złotych.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe