214 sztuk skorodowanej amunicji o kalibrach 7,92 mm znaleziono w regionie [FOTO]

  • 19.05.2020, 10:04
  • KB
214 sztuk skorodowanej amunicji o kalibrach 7,92 mm znaleziono w regionie [FOTO] KWP
Mowa tu o niewypałach, które ciągle są gdzieś znajdowane. Najczęściej ujawniane są podczas prac polowych i budowlanych. Policjanci ostrzegają, tylko rozsądek może spowodować, że nikomu nic się nie stanie. Takie „wykopki” trzeba niezwłocznie zgłaszać służbom.

Nie dotykaj, nie zbieraj, nawet nie podnoś, by obejrzeć z bliska. Mówi się, że jeśli TY widzisz niewypał, on również widzi Ciebie i może ranić, a nawet zabić. Takie zasady trzeba mieć w głowie, jeśli natrafimy przypadkowo na niewybuchy.

Wczoraj (18.05) na terenie wsi Liszkowice gmina Rojewo, w gospodarstwie rolnym, podczas kopania piasku, mężczyzna ujawnił amunicję. Nie zwlekał, natychmiast skontaktował się z numerem alarmowym i powiadomił służby.

Na miejsce pojechał patrol do działań minersko-pirotechnicznych inowrocławskiej policji.

Teren znaleziska został zabezpieczony, a o wykopaliskach powiadomiono wojskowy patrol saperski. Dokładne sprawdzenie miejsca skutkowało wydobyciem 214 sztuk skorodowanej amunicji kaliber 7,92 mm. Wszystko wskazuje na to, że przetrwała ona w ziemi od czasów II Wojny Światowej. Amunicję zabrał patrol saperski, który zneutralizują ją na poligonie.

Nietypowe znalezisko mogło zagrażać ludziom, dlatego postawa zgłaszającego była jak najbardziej prawidłowa.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe