Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

ZOO ponownie otwarte od jutra!

Po dwóch miesiącach przerwy, od wtorku 19 maja dostępny będzie myślęciński Ogród Zoologiczny. Póki co tylko w części otwartej, bez Akwarium Terrarium.
ZOO ponownie otwarte od jutra!

Autor: fot. Marcin Nowak

Na ten dzień czekało wiele osób. Z najnowszego rządowego rozporządzenia wynika, że ogrody zoologiczne mogą znowu otworzyć swoje bramy dla zwiedzających. Dlatego też od wtorku 19 maja będzie można wybrać się do bydgoskiego zoo. Póki co z ograniczeniami. Dostępna będzie jedynie strefa zewnętrzna, Akwarium Terrarium w części ekspozycyjnej do odwołania pozostanie wyłączone z użytku. Lokalizacja kasy nie zmienia się.

Przed wejściem na teren zwiedzania i do toalety należy zdezynfekować ręce dostępnym na miejscu płynem, a w trakcie spaceru trzeba utrzymywać niezbędny odstęp pomiędzy wszystkimi osobami. W przypadku nagromadzenia na terenie zoo większej liczby odwiedzających, kolejne osoby zyskają możliwość wejścia dopiero po wyjściu innych. Działać będą dwa punkty gastronomiczne - w budynku Akwarium Terrarium i obok stawu. W maju zoo zaprasza w godzinach 10-19. Cena biletu wstępu to 17 zł i 12 zł. Zakończyła się możliwość zakupu specjalnych voucherów, które miały na celu wsparcie bieżącego utrzymania zwierząt. Osoby, które kupiły w taki sposób bilety, ze względów technicznych mogą z nich skorzystać od czwartku 21 maja. Pakiet łączący wejście na teren zoo i Parku Rozrywki da się rozdzielić i do lunaparku można wybrać się, gdy ten będzie już czynny. Wejściówki normalne i ulgowe dla ułatwienia obsługi zalecamy kupować przez portal tickeo.pl

Przypominamy, że dostępne są tereny zielone Myślęcinka, Ogród Botaniczny, wakepark, w weekendy wraz z piątkiem Zaginiony Świat, a po telefonicznym umówieniu się także Ośrodek Rekreacji Konnej, pola golfowe i paintballowe. Zamknięte pozostają place zabaw, miasteczko ruchu drogowego, Park Rozrywki w części m.in. z karuzelami, makroświatem i odwróconym domkiem.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama Sprawdź jak to działa
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Iwona Treść komentarza: Nareszcie coś z myślą o dzieciach ,by mogły miło spędzać czas ,kiedyś słynna Astoria i Kossaka miały otwarte baseny na swierzym powietrzu ,dziś bardzo tego brakuje ,więc kąpielisko w parku centralnym to super pomysł, najlepsza inwestycja w bydgoszczy Data dodania komentarza: 28.05.2026, 07:18 Źródło komentarza: W Bydgoszczy powstanie kąpielisko w Parku Centralnym. Budowa ruszy w 2026 roku Autor komentarza: Bydgoszczanin Treść komentarza: Super, z taką promką to ide kupić tempura! Data dodania komentarza: 21.05.2026, 15:23 Źródło komentarza: Wielkie otwarcie Dr Materac w Bydgoszczy! Odkryj sekret idealnego snu w nowym Comfy Park i odbierz rabaty do -35% Autor komentarza: Wojas Treść komentarza: W razie wojny to cel priorytetowy do zniszczenia Data dodania komentarza: 20.05.2026, 19:33 Źródło komentarza: Kujawsko-pomorskie: Jedna z kluczowych inwestycji kolejowych w logistyce paliw. PERN uruchomił masowy front kolejowy Autor komentarza: Andrze Garlicki Treść komentarza: Od tego prezydenta nie przyjął bym nawet chusteczki do nosa. Data dodania komentarza: 19.05.2026, 14:43 Źródło komentarza: Komunikat Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Michała Sztybla w sprawie apelu do Prezydenta o przyspieszenie procedury przyznawania Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Autor komentarza: <a href=“https://www.polecanekorepetycje.pl/“>kasia</a> Treść komentarza: Świetnie napisany artykuł, który bardzo dobrze przedstawia opisywany temat, to rzadkie!! Data dodania komentarza: 18.05.2026, 22:18 Źródło komentarza: Filharmonia Pomorska na walizkach. Rusza przeprowadzka przed remontem i rozbudową Autor komentarza: niki Treść komentarza: Nie, nie wraca Współczesna. Skoro nie będzie tam księgarni to pojawia się tylko stara nazwa. Data dodania komentarza: 12.05.2026, 19:17 Źródło komentarza: "Współczesna" wraca na Gdańską 5. Mózg Foundation otworzy w centrum Bydgoszczy nową przestrzeń kultury i spotkań
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama