ZOO ponownie otwarte od jutra!

  • 18.05.2020, 14:44
  • KB
ZOO ponownie otwarte od jutra! fot. Marcin Nowak
Po dwóch miesiącach przerwy, od wtorku 19 maja dostępny będzie myślęciński Ogród Zoologiczny. Póki co tylko w części otwartej, bez Akwarium Terrarium.

Na ten dzień czekało wiele osób. Z najnowszego rządowego rozporządzenia wynika, że ogrody zoologiczne mogą znowu otworzyć swoje bramy dla zwiedzających. Dlatego też od wtorku 19 maja będzie można wybrać się do bydgoskiego zoo. Póki co z ograniczeniami. Dostępna będzie jedynie strefa zewnętrzna, Akwarium Terrarium w części ekspozycyjnej do odwołania pozostanie wyłączone z użytku. Lokalizacja kasy nie zmienia się.

Przed wejściem na teren zwiedzania i do toalety należy zdezynfekować ręce dostępnym na miejscu płynem, a w trakcie spaceru trzeba utrzymywać niezbędny odstęp pomiędzy wszystkimi osobami. W przypadku nagromadzenia na terenie zoo większej liczby odwiedzających, kolejne osoby zyskają możliwość wejścia dopiero po wyjściu innych. Działać będą dwa punkty gastronomiczne - w budynku Akwarium Terrarium i obok stawu. W maju zoo zaprasza w godzinach 10-19. Cena biletu wstępu to 17 zł i 12 zł. Zakończyła się możliwość zakupu specjalnych voucherów, które miały na celu wsparcie bieżącego utrzymania zwierząt. Osoby, które kupiły w taki sposób bilety, ze względów technicznych mogą z nich skorzystać od czwartku 21 maja. Pakiet łączący wejście na teren zoo i Parku Rozrywki da się rozdzielić i do lunaparku można wybrać się, gdy ten będzie już czynny. Wejściówki normalne i ulgowe dla ułatwienia obsługi zalecamy kupować przez portal tickeo.pl

Przypominamy, że dostępne są tereny zielone Myślęcinka, Ogród Botaniczny, wakepark, w weekendy wraz z piątkiem Zaginiony Świat, a po telefonicznym umówieniu się także Ośrodek Rekreacji Konnej, pola golfowe i paintballowe. Zamknięte pozostają place zabaw, miasteczko ruchu drogowego, Park Rozrywki w części m.in. z karuzelami, makroświatem i odwróconym domkiem.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe