Bydgoscy sportowcy wracają do treningów

  • 05.05.2020, 15:06
  • KB
Bydgoscy sportowcy wracają do treningów fot. ilustracyjna
Bydgoskie Centrum Sportu rozpoczyna odmrażanie bydgoskiego sportu. W najbliższych dniach boiska piłkarskie, stadiony lekkoatletyczne oraz tor regatowy w Brdyujściu będą udostępnione zawodnikom zrzeszonym w bydgoskich klubach sportowych w celu rozpoczęcia regularnych treningów.

Wszystkie zajęcia prowadzone będą zgodnie z zachowaniem zaleceń bezpieczeństwa epidemiologicznego przygotowanymi przez zarządcę obiektów – Bydgoskiego Centrum Sportu na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Warunkiem korzystania z infrastruktury sportowej jest przestrzeganie przez kluby regulaminu, który obowiązuje w czasie II etapu znoszenia obostrzeń. Regulamin został dostarczony przedstawicielom klubów.

Uwzględniając specyfikę dyscyplin oraz możliwości organizacyjne ustala się następujący harmonogram rozpoczęcia zajęć:​

  • 06.05.2020r. (środa) – lekkoatletyka – Kompleks Sportowy Zawisza, ul.
  • Gdańska i Sielska
  • 07.05.2020r. (czwartek) – sporty wodne – Tor Regatowy „Brdyujście”11.05.2020r. (poniedziałek) – piłka nożna – boiska przy ul. Gdańskiej, Powstańców Warszawy, Sportowej, Bronikowskiego, Glinki, Sielskiej, Mochelskiej i Słowiańskiej.

Warto wiedzieć
Bydgoskie Centrum Sportu powstało na podstawie uchwały nr XVII/349/19 Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 30 października 2019r. BCS to nowa jednostka organizacyjna zarządzająca miejskimi obiektami przeznaczonymi do uprawiania sportu, wychowania fizycznego oraz rehabilitacji ruchowej.

Z początkiem 2020 roku nowa jednostka przejęła pełną kontrolę i odpowiedzialność za obiekty sportowe, aby w sposób kompleksowy i nowoczesny kierować ofertę do sportowców i mieszkańców miasta. Więcej informacji znajduje się na stronie
www.bcsbydgoszcz.pl.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe