Impreza podczas kwarantanny zakończona interwencją

  • 20.04.2020, 11:52
  • KB
Impreza podczas kwarantanny zakończona interwencją fot. ilustracyjna
Janikowscy policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o złamaniu zasad kwarantanny. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Policjanci również powiadomią sanepid. Zachowanie odbywających kwarantannę pozostawia dużo do życzenia.

Nadal obowiązują przepisy dotyczące kwarantanny, a osoby nią objęte nie mogą opuszczać miejsca pobytu oraz przyjmować gości. Niestety są tacy, którzy to bagatelizują, dlatego czekają ich surowe konsekwencje.

Dwa dni temu (18.04) policjanci w Janikowie podjęli interwencję na terenie gminy, w związku z sygnałem o podejrzeniu złamania zasad kwarantanny. Sprawdzenia wymagała sytuacja, w której osoby objęte izolacją, miał odwiedzić jakiś mężczyzna. Ponadto wszystko wskazywało na to, że w tym miejscu ma trwać towarzyskie spotkanie przy alkoholu.

Zgodnie z procedurą policjanci skontaktowali się telefonicznie z dwoma mężczyznami, którzy są izolowani. Dowiedzieli się, że faktycznie przyjechał do nich kolega, ale już go tam nie ma.

Podczas rozmowy, jeden z mężczyzn odnosił się do policjantów arogancko i wulgarnie, a wręcz krzyczał, że teraz to policja będzie im dowoziła pizzę i alkohol. Z zebranych przez patrol informacji wynikało, że osoby te kłamią, a trzeci mężczyzna jest nadal w środku. Policjanci stanowczo poinformowali mężczyzn o konsekwencjach. Po pewnym też czasie patrol ustalił, że mieszkanie, gdzie trwa kwarantanna, opuściły trzy osoby, które odjechały samochodem. Podczas patrolowania terenu gminy Janikowo policjanci zauważyli ten właśnie pojazd i zatrzymali go do kontroli. Kierował nim mężczyzna, który miał być gościem tamtych dwóch. Jechał sam. Został on poinformowany o zasadach kwarantanny, ale nie tylko. Swoim zachowaniem spowodował to, że teraz on sam przez dwa tygodnie będzie musiał odbywać kwarantannę.

Materiały w sprawie dotyczącej każdego z tych mężczyzn policjanci prześlą do Sądu Rejonowego w Inowrocławiu. Powiadomią też sanepid celem ukarania ich za nieprzestrzeganie obostrzeń wynikających z pandemii.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mont1
mont1 20.04.2020, 14:25
w golubiu- dobrzyniu jest to samo, osoby są na kwarantannie, a bez przerwy odwiedzają ich: córka, syn, masę ludzi się tam przewija i nikt się tym nie przejmuje, nikt nie reaguje policja ma to gdzieś nawet ich nie sprawdzali, a jeszcze tydzień kwarantanny im został..

Pozostałe