Ćwicz on-line z Juventus Academy! Rozmowa z trenerem Łukaszem Figurskim

  • 08.04.2020, 18:29
  • KB
Ćwicz on-line z Juventus Academy! Rozmowa z trenerem Łukaszem Figurskim Łukasz Figurski
Szkółka piłkarska Juventus Academy Bydgoszcz całkiem niedawno zaproponowała swoim zawodnikom, ale także i rodzicom wspólną formę podniesienia aktywności fizycznej - treningi on-line. O tym, jak przebiegają takie zajęcia opowiedział nam Łukasz Figurski - trener.

- Kto był pomysłodawcą zorganizowania w szkółce Juventus treningów on-line?

Pomysłodawcami projektu byli trenerzy naszej akademii wraz ze stowarzyszeniem żyjemy sportem. Początkowo wprowadziliśmy, treningi w formie zadania domowego tylko dla naszych zawodników. Chłopcy dostali opracowane video z zadaniem i mogli je realizować w domu. Po pewnym czasie wpadliśmy na pomysł, że nasi trenerzy mogą przecież przeprowadzić treningi w formie transmisji live za pośrednictwem naszego FanPage.

Dodatkowo nasze zajęcia dostępne są również dla zawodników z innych klubów. Cieszymy się, że możemy zrobić coś zarówno dla naszych zawodników jak i dla dzieci, które nie mają w swoich klubach takich możliwości.

- Kiedy rozpoczęła się ta inicjatywa i jak długo potrwa?

Treningi on-line wprowadziliśmy tak naprawdę niedawno. Od początku kwietnia wszyscy mają możliwość do treningów z naszą akademią. Cała inicjatywa uzależniona jest od tego jak długo nie będziemy mogli wrócić do treningów w normalnych warunkach. Obecnie lekcje w szkołach jak i wszystkie zajęcia dla dzieci zawieszone są do Świąt Wielkanocnych.  Do tego czasu na pewno będziemy prowadzili zajęcia. Jeżeli przerwa w treningach przedłuży się to będziemy kontynuowali nasz projekt w celu zapewnienia wszystkim aktywności fizycznej.

- Dla jakiej grupy wiekowej skierowane są te zajęcia?

Zajęcia dostosowane są praktycznie dla każdej grupy wiekowej. W treningach mogą brać już udział zawodnicy od piątego, szóstego roku życia. Treningi dzielimy tak, aby ćwiczenia były odpowiednie zarówno dla młodszych i starszych zawodników. Oczywiście zawsze zachęcamy, aby ci młodsi piłkarze próbowali wykonywać nieco trudniejsze zadania. Zachęcamy do treningów nawet rodziców zawodników, aby razem z dziećmi mile spędzili czas.

- Czy może Pan przedstawić, jak wygląda taki trening?

Jednostka treningowa trwa ok.30 min. Zajęcia dzielimy na trzy części w których skupiamy się na elementach Ball mastery – kontrola piłki, koordynacji oraz elementach techniki. Zajęcia prowadzone są według modelu szkolenia naszej akademii. Przy każdym ćwiczeniu dokładnie pokazujemy jak wykonać zadanie oraz co jest ważne i na co zawodnicy powinni zwrócić uwagę w trakcie wykonywanego ćwiczenia.  Mimo, że treningi odbywają się w warunkach domowych są naprawdę intensywne.

- Jeśli chodzi o same zajęcia, to czy mają one jakiś harmonogram, wg którego się odbywają?

Trenujemy trzy razy w tygodniu tak aby każdemu w tym czasie zapewnić odpowiednią ilość oraz dogodny dostęp do treningów. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 17:00 na FanPage naszej akademii.

- Jak przygotować dziecko do treningu on-line?

Wielkich przygotowań nie potrzeba. Wystarczy trochę miejsca w domu, wygodny strój, piłka i kilka pomocnych gadżetów oraz oczywiście odrobina chęci. Zawsze przed treningami na naszym FanPage informujemy jaki sprzęt będzie nam potrzebny do zrealizowania danego treningu. Najczęściej są to przedmioty użytku domowego takie jak np. butelka wody, długopis czy rolka papieru.  

- Czy może Pan opowiedzieć więcej na temat niespodzianki, którą przygotowujecie z okazji Wielkanocy?

Mogę powiedzieć jedynie tyle, że w poniedziałek na naszym FanPage pojawi się osoba z osiągnięciami rangi Wice-mistrza Świata oraz Mistrza Europy i Polski. Kto to dokładnie będzie, tego nie zdradzamy. Jest to mała niespodzianka  dla śledzących nasz FanPage. Zapraszamy w poniedziałek 13.04 o godz. 17:00 na Facebook Juventus Academy Bydgoszcz.

 

Łukasz Figurski - trener Juventus Academy Bydgoszcz odpowiedzialny za treningi online Juventus Academy.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego trenowania na: https://www.facebook.com/jssbydgoszcz/.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe