W świątecznych zakupach seniorom pomogą wolontariusze

  • 08.04.2020, 15:01
  • KB
W świątecznych zakupach seniorom pomogą wolontariusze fot. ilustracyjna
Święta coraz bliżej, a my pozostajemy w domach. Zastanawiamy się co z tradycyjnym wielkanocnym śniadaniem? Przypominamy seniorom, o możliwości zrobienia zakupów przez wolontariuszy.

Do Programu dołączyła właśnie firma Blinkee, która udostępni bezpłatnie skutery i hulajnogi elektryczne wolontariuszom.

Uruchomiona przez miasto usługa „Zakupy dla seniora” cieszy się popularnością – wolontariusze dostarczyli zakupy pod drzwi ponad 180 razy. W sumie w całym mieście pomaga niemal 90 wolontariuszy. Dzięki partnerom Media System, która obsługuje specjalną infolinię i Deligoo, który opracował dedykowaną dla wolontariuszy aplikację usługa jest łatwa i przejrzysta.

Do Programu przed świętami dołączyła firma Blinkee, która usprawni działania wolontariuszy. Od środy, 8 kwietnia mogą oni bezpłatnie wypożyczać skutery i hulajnogi elektryczne. Dzięki temu bezpiecznie, szybko i ekologicznie dostaną się do seniorów z zakupami.

W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym, który w tym roku będzie wyglądał zdecydowanie inaczej niż w latach poprzednich, z powodu pandemii koronawirusa apelujemy o pozostawanie w domach. Wprowadzone limity osób, które mogą jednocześnie robić zakupy w sklepie spowodowały ogromne kolejki. Seniorzy, mogą robić zakupy w dedykowanych dla nich godzinach tj. 10 -12. Jednak zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z naszej usługi dostarczania zakupów pod drzwi przez odpowiednio zabezpieczonych wolontariuszy.

Na naszym portalu znajduje się także lista restauracji, która oferuje swoje dania na wynos oraz z dowozem (link TUTAJ), a także lista sklepów spożywczych, która dowozi artykuły spożywcze np. nabiał, warzywa i owoce, wędliny, świeże pieczywo oraz soki (link TUTAJ).

Usługa dostarczenia podstawowych, codziennych produktów i leków jest bezpłatna. Koszt zamówionych zakupów, który pokrywa zainteresowany, nie może przekroczyć 100 złotych. Żywność, środki higieniczne i środki czystości będą kupowane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych w najbliższej okolicy ich zamieszkania. Leki kupowane będą na podstawie recept.

Z tej formy mogą skorzystać osoby w wieku powyżej 60 roku życia, samotnie prowadzące gospodarstwo domowe lub mieszkające z drugą osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną. Zakupy dostarczone zostaną również do mieszkania osoby z niepełnosprawnością, która ukończyła 18 lat, mieszka w Bydgoszczy i samotnie prowadzi gospodarstwo domowe.

Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 , pod numerami telefonów: 52 515 35 55 lub 660 240 004

Dołącz do drużyny wolontariuszy!
Jeśli chcesz wesprzeć akcję i pomagać w robieniu zakupów i dostarczaniu ich do potrzebujących zgłoś się do Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Zadzwoń pod numery tel. 52 58 59 273 lub 52 58 59 445 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00) i poznaj szczegóły akcji.

Załączniki:

Klauzula informacyjna RODO dla beneficjenta TUTAJ.

Klauzula informacyjna RODO dla wolontariusza TUTAJ.

Plakat "zakupy dla seniora" do pobrania znajduje się TUTAJ.

Plakat "Zostań wolontariuszem" do pobrania znajduje się TUTAJ.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe