Do sklepu po papierosy w czasie obowiązującej go kwarantanny. Kolejne naruszenie w regionie

  • 08.04.2020, 11:27
  • KB
Do sklepu po papierosy w czasie obowiązującej go kwarantanny. Kolejne naruszenie w regionie fot. ilustracyjna
Mieszkańcy gminy Łabiszyn oraz 45-latek z gminy Barcin odpowiedzą za złamanie domowej kwarantanny. Policjanci potwierdzili, że osoby objęte obowiązkową izolacją nie respektowały jej warunków. Policjanci sporządzą wnioski o ukaranie do sądu, a kara może być bardzo dotkliwa.

W ostatnich dniach policjanci żnińskiego garnizonu potwierdzili dwa przypadki niestosowania się do kwarantanny domowej. Pierwszy z nich dotyczył 45-latka z gminy Barcin, który opuścił miejsce obowiązkowej izolacji i poszedł do sklepu po papierosy.

Konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania poniosą także mieszkańcy gminy Łabiszyn. 48-letnia kobieta objęta kwarantanną wspólnie ze swoim partnerem, przyjmowali w mieszkaniu gości, z którymi spożywali alkohol. Ponadto, jak ustalili mundurowi, kobieta i mężczyzna nie stosowali się do zasad kwarantanny i wychodzili do sklepu na zakupy.

W obydwu przypadkach policjanci skierują wnioski o ukaranie do sądu. Poinformowali także Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Nieodpowiedzialnym mieszkańcom naszego powiatu grozi teraz do 5000 złotych grzywny oraz kara administracyjna w wysokości nawet 30 000 zł. 

Przypominamy!


Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać w miejscu kwarantanny i stosować się do zaleceń służb sanitarnych! Wobec osób, które nie stosują się do kwarantanny będą wyciągane surowe konsekwencje!

To nie jest czas na odwiedziny czy spotkania towarzyskie! Naruszając przepisy dotyczące obowiązkowej izolacji narażamy życie i zdrowie innych osób! 

Autor: podkom. Wioleta Burzych

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe