Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR pomaga potrzebującym w regionie

  • 03.04.2020, 12:37
  • KB
Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR pomaga potrzebującym w regionie Materiały prasowe
W obecnym czasie, gdy wszyscy musimy mierzyć się z panującym wirusem COVID-19 i w miarę możliwości pozostawać w domach, są osoby, które szczególnie w tym okresie potrzebują pomocy.

Dlatego, jako odpowiedź na potrzeby innych Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej powołał Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR. Obecnie jest ono nawiązaniem do powstałego w 1938 roku pogotowia, o tej samej nazwie, którego zadaniem była służba na wypadek klęsk żywiołowych i wojen. Działania harcerzy i harcerek obejmują terytorium całej Polski.

W wyniku powszechnego zarażenia koronawirusem pełnoletni członkowie pogotowia zajmują się m.in. szyciem maseczek dla szpitali, zakupami dla osób starszych, niepełnosprawnych i przebywających na kwarantannie w domach oraz załatwianiem drobnych spraw w urzędach, czy też opieką nad dziećmi. Wszystko to odbywa się za pośrednictwem odpowiednich koordynatorów województw i z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa zdrowia i życia.

Co więcej, na czas pozostania młodszych harcerzy i harcerek w domach, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej organizuję dla nich konkursy, gry i zbiórki harcerskie online. Daję to możliwość kształtowania, edukowania i rozwoju dla młodzieży i dzieci, które nie mają możliwości chodzenia do szkoły i spotkania się ze swoimi rówieśnikami. Inicjatywy podejmowane przez Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR zrzeszają wielu młodych ludzi, również w naszym mieście.

Dlatego, jeżeli jesteś osobą, która potrzebuję pomocy w tym trudnym okresie, lub znasz kogoś, kto może jej wymagać, prosimy skontaktować się z koordynatorem Pogotowia Harcerek i Harcerzy ZHR dla województwa kujawsko- pomorskiego, Dawidem Grabowskim, pod numerem 692-168-730.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe