Starsza kobieta potrzebowała pomocy. Pomogli jej policjanci

  • 02.04.2020, 13:35
  • KB
Starsza kobieta potrzebowała pomocy. Pomogli jej policjanci KWP
Grudziądzcy policjanci pomogli starszej kobiecie dotrzeć do domu. 89-letnia grudziądzanka nie była w stanie udźwignąć toreb z zakupionymi produktami spożywczymi. Policjanci podwieźli kobietę do miejsca zamieszkania i pomogli wnieść zakupy do domu.

Do niecodziennej interwencji doszło w minioną środę na jednej z ulic w centrum Grudziądza. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego grudziądzkiej komendy podczas rutynowego patrolu zauważyli starszą kobietę, która z trudem dźwigała torby z zakupionymi produktami spożywczymi. Seniorka szła przy krawędzi ulicy chwiejąc się i przystając co kilkadziesiąt centymetrów.

Mundurowi podjechali do kobiety i spytali czy się dobrze czuje. Okazało się, że 89-letnia mieszkanka Grudziądza z uwagi na obowiązujący stan zagrożenia epidemicznego w całym kraju zdecydowała się zrobić zakupy na dłuższy czas by nie narażać się niepotrzebni i nie wychodzić z domu, ale zakupione sprawunki okazały się dla niej za ciężkie. Kobieta powiedziała również, że zamieszkuje wraz z niepełnosprawnym synem i jako jedyna mogła wyjść z domu do sklepu. W związku z powyższym policjanci zdecydowali się podwieźć starszą osobę do miejsca zamieszkania oraz pomogli jej wnieść torby z zakupami do domu.

Za wzorową postawę oraz ponadprzeciętne zaangażowanie podczas przeprowadzonej interwencji, policjantom osobiście podziękował p. o. Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu insp. Robert Olszewski.


 

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe