8 mln złotych na modernizację stadionu Polonii

  • 02.12.2016, 13:40
  • Katarzyna Beszczyńska
8 mln złotych na modernizację stadionu Polonii KB
Wiadomo już, że stadion przy ul. Sportowej przejdzie sporą metamorfozę.

Plan zakłada przebudowanie trybuny na prostej naprzeciwko trybuny głównej. Oprócz tego projekt zakłada zbliżenie trybun na odległość około 4 metrów od przebudowanych band oraz podniesienie pierwszego rzędu na wysokość około 2 metrów.

Pozwoli to kibicom lepiej obserwować zmagania sportowców na torze i boisku. Boksy dla zawodników  mają zostać zlokalizowane zgodnie z nowymi założeniami  pod trybunami. Projektanci przewidzieli też możliwość zadaszenia trybun i toru w przyszłości.

Jak tłumaczy prezydent Bydgoszczy: - Pierwszy etap zakłada opracowanie projektu budowlanego i prowadzenie prac na trybunie przeciwległej do trybuny głównej. Na ten cel w projekcie budżetu na przyszły rok zabezpieczamy kwotę 1 mln zł, a w roku kolejnym 7 mln zł. 

Jest to zatem bardzo dobra informacja ponieważ stadion przy ul. Sportowej jest jednym z reprezentacyjnych miejsc na mapie Bydgoszczy. Jak mniej więcej wyglądać będzie modernizacja, widać na załączonych wizualizacjach.

Katarzyna Beszczyńska

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Abruski
Abruski 10.11.2017, 18:01
Czyli okazało się to kłamstwem...

Pozostałe