Szpital dziecięcy w Bydgoszczy wstrzymał odwiedziny i możliwość przebywania przy dziecku

  • 24.03.2020, 13:40
  • KB
Szpital dziecięcy w Bydgoszczy wstrzymał odwiedziny i możliwość przebywania przy dziecku Dzieci pozostają w szpitalu bez opiekunów
W związku z panującą epidemią koronawirusa w naszym kraju, bydgoski szpital dziecięcy postanowił wprowadzić zmiany w zasadach dotyczących odwiedzin i pobytu z dzieckiem w placówce. Wprowadzone ograniczenia wywołały falę skrajnych emocji.

Na profilu społecznościwym Facebook (Wymagajace.pl) zorganizowano akcję mającą na celu nagłośnienie sprawy, która dla wielu rodziców i opiekunów jest wręcz niedopuszczalna. 

- Jest sprawa. Poważna, związana z epidemią. W Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy rodzice przy przyjęciu na oddział pediatryczny muszą zostawić dziecko w szpitalu samo. SAMO, bez względu na wiek. Niemowlaki też. Odwiedzin nie ma (https://www.wsd.org.pl/aktualnosc-ze-szpitala?id=11099).
Matka może zostać z dzieckiem tylko jeśli karmi je piersią lub jest to dziecko z niepełnosprawnością. Wyobrażacie sobie zostawić np. półroczne dziecko samo w szpitalu na kilka dni? Bo ja nie.

Dzieci leżą więc na oddziale bez opiekunów i godzinami płaczą w samotności. Personel medyczny jest przerażony.
W innych szpitalach pediatrycznych w Polsce zakłada się, że skoro rodzic przyszedł z dzieckiem, to ich status wirusologiczny jest taki sam. I matka lub ojciec zostaje z dzieckiem na oddziale - z zakazem wychodzenia z sali dziecka. -
Czytamy w specjalnie stworzonym poście. 

Jak przedstawia się komunikat szpitala odnośnie odwiedzin?

Ze względu na istniejące zagrożenie epidemiczne, wprowadzamy zmiany w funkcjonowaniu oddziałów, poradni i pracowni szpitala. Ich celem jest zapewnienie Państwu bezpieczeństwa i minimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Prosimy o zrozumienie i stosowanie się do poniższych zaleceń. Wprowadzone zmiany obowiązują do odwołania.

 

Oddziały szpitalne:

1.     Wstrzymanie odwiedzin na wszystkich oddziałach szpitala.

2.     Wstrzymanie pobytu opiekunów prawnych na oddziałach szpitala (wyjątkiem są matki karmiące i opiekunowie dzieci z niepełnosprawnościami).

3.     Ograniczenie liczby wnoszonych do oddziałów przedmiotów – rzeczy pacjenta powinny mieścić się w szafce przy łóżku pacjenta. -  Komunikuje szpital.

 

Sprawa jest poważna ponieważ dotyczy dzieci. Nagłośnijcie proszę, może wojewódzcy lub krajowi konsultanci albo rzecznicy podejmą temat - oby szybko. - Czytamy w poście Wymagające.pl.

 

Odpowiedź szpitala w tej kwestii znajdziecie TUTAJ.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe