Muzeum zamknięte? Zaproś je do domu #zMOBwDOMu

  • 18.03.2020, 16:08
  • KB
Muzeum zamknięte? Zaproś je do domu #zMOBwDOMu fot. wł. MOB
Większość z nas zgodnie z zaleceniami nie wychodzi z domu. Choć instytucje kultury również są zamknięte, nie oznacza to, że nie możemy korzystać ze świata sztuki, historii czy szeroko pojętej kultury. Zobacz, co dla nas przygotowało Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Włączając się w ogólnopolska akcję #zostańwdomu, pragniemy zachęcić do aktywnego udziału w projekcie #zMOBwDOMu. Będzie to czas zabawy i nauki zainspirowanej bydgoskimi zbiorami muzealnymi. Śledząc naszą stronę internetową, a także portale społecznościowe, od 19 marca będzie można dowiedzieć się nieco więcej o sztuce i historii, jak również zasięgnąć pomysły na zabawy z dziećmi, które nie wymagają wyjścia z domu. Materiały udostępniane będą dwa razy dziennie: przed południem skierowane dla najmłodszych, popołudniu – dla starszych odbiorców.

Dla dzieci znaleźć będzie można inspiracje na kreatywne zabawy w oparciu o reprodukcje Leona Wyczółkowskiego - #wdomuzWyczółem, m.in. do wydruku puzzle czy laurka. Codziennie udostępniać będziemy do druku również karty pracy oraz kolorowanki. Dla łaknących sztuki polecamy #ARTeFAKTYzMOB: informacje i ciekawostki dotyczące wybranych obiektów. Natomiast w ramach #słuchajmuzeum będzie można zapoznać się z audiodeskrypcjami – jest to propozycja w szczególności sterowana dla osób niewidzących i niedowidzących, ale w obecnej, wyjątkowej sytuacji każdy może z niej skorzystać.

Ciekawą formą z pewnością będzie również wysłuchanie muzycznych interpretacji wybranych obrazów, przygotowanych w ramach projektu „Muzealne partytury”. Nie zabraknie również materiałów informacyjnych dotyczących historii bydgoskiego muzeum. Wszystkim, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę zachęcamy do uczestnictwa w Akademii MOB.

Dwa razy w tygodniu w godzinach wieczornych będziemy proponować zapoznanie się z prezentacjami dotyczącymi m.in. historii w muzeum oraz techniki w muzeum, jak również z informacjami przybliżającymi życie i twórczość wybitnego artysty związanym z Bydgoszczą - naszego patrona – Leona Wyczółkowskiego. Nie wychodząc z domu nadal możemy niejako „przyjść” do muzeum. Wystarczy odwiedzać naszą stronę www.muzeum.bydgoszcz.pl oraz profile społecznościowe na Facebook’u i Instagramie.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe