Marzec pełen wydarzeń w Teatrze Polskim!

  • 02.03.2020, 11:59
  • KB
Marzec pełen wydarzeń w Teatrze Polskim! KB
Przedstawienia repertuarowe, dwa spektakle gościnne, polska prapremiera „My, Europa, Uczta narodów” – te wszystkie wydarzenia już w marcu w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

Propozycje repertuarowe

Marzec w TPB otworzą pokazy „Innej duszy” w reż. Michała Siegoczyńskiego. Spektakl, który powstał w oparciu o utwór Łukasza Orbitowskiego pod tym samym tytułem, będzie można zobaczyć na bydgoskiej scenie aż cztery razy – 9,10,11 i 12 marca.

W połowie marca, zapraszamy na „Ptaka” w reż. Magdy Drab. Spektakl, który w styczniu dostał Nagrodę Specjalną Jury V edycji konkursu „Klasyka Żywa”, zagramy 13,14 i 15 marca.

„Mur” w reż. Justyny Sobczyk, to kolejna marcowa propozycja. Spektakl, który porusza kwestię tego, jak mur berliński wpłynął na życie ludzi, zaprezentowany zostanie dwa razy.
18 marca o godz. 19.00 oraz 19 marca o godz. 11.00 (pokaz dedykowany szkołom).

W marcowym repertuarze nie zabraknie też propozycji dla naszych najmłodszych widzów. 26 i 27 marca na bydgoską scenę powrócą „Sprzedawcy bajek” w reż. Jakuba Krofty.

Marcowy repertuar uzupełni najnowsza premiera Teatru, czyli spektakl „Wielce Szanowna Pani” w reż. Martyny Peszko. Spektakl, w którym trzy aktorki – Dorota Landowska, Małgorzata Trofimiuk i Małgorzata Witkowska – opowiadają o blaskach i cieniach pracy aktorki, będzie można zobaczyć 27 i 28 marca.

Marcowe spektakle gościnne

Marcowy repertuar Teatru Polskiego uzupełnią dwa spektakle gościnne. 16 marca z Dużej Sceny Teatru Polskiego „Dobry wieczór Państwu” powiedzą Olga Bołądź i Krzysztof Materna. Ten znany ze srebrnego ekranu duet wyjaśni widzom, jak wygląda show-biznes
 z perspektywy doświadczonego Mistrza i jego niedoświadczonej asystentki.

Kolejną propozycją będzie monodram Michała Surówki – na co dzień aktora TPB. Swietłana”  w reż. to na poły biograficzna, na poły fikcyjna wielowątkowa opowieść o współczesnej Polsce, o emigracji w czasach otwartych granic, o próbach zachowania artystycznej niezależności podczas kryzysu demokracji, o bliskości, a zarazem trudnościach w porozumieniu pomiędzy Polakami, a Niemcami. Spektakl zostanie zaprezentowany 27 marca o godz. 22.00 w Klubokawiarni ZAKŁAD? przy ul.  Gimnazjalnej 8/1c.

Polska prapremiera międzynarodowej produkcji

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny na scenie bydgoskiego Teatru odbędzie się polska prapremiera spektaklu „My, Europa, Uczta narodów” w reż. Rolanda Auzeta.
Na teatralnej scenie spotka się 10 aktorów z całego kontynentu, by opowiedzieć historię obejmującą Europę w całej rozległej różnorodności.. W produkcję spektaklu zostały zaangażowane 24 teatry i festiwale teatralne m.in. Festival d'Avignon, Festival Temporada Alta czy Dublin Theatre Festival. Wśród koproducentów spektaklu znalazł się Teatr Polski
w Bydgoszczy, który reprezentowany jest przez aktorkę Dagmarę Mrowiec – Matuszak. Premiera „My, Europa, Uczta narodów” odbyła się  6 lipca 2019 roku na Festiwalu Teatralnym w Awinionie.  21 marca 2020 roku, po raz pierwszy w Polsce, spektakl zostanie zaprezentowany na scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Bilety na spektakle do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy ([email protected]; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90) oraz poprzez stronę www.teatrpolski.pl (zakładka KUP BILET).

Szczegóły na www.teatrpolski.pl.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe