Bezpłatne badania profilaktyczne

  • 28.02.2020, 17:08
  • ME
Bezpłatne badania profilaktyczne fot. ilustracyjna
W Szpitalu Uniwersyteckim Nr 2 im. dr J. Biziela w Bydgoszczy rozpoczęła się kolejna edycja programu bezpłatnych badań profilaktycznych związanych z wczesnym wykrywaniem nowotworu jelita grubego.

Wykrycie raka jelita grubego we wczesnym stadium rozwoju zapewnia prawie stuprocentowe powodzenie w leczeniu tego nowotworu.

W programie profilaktycznym mogą wziąć udział osoby w wieku od 50 do 65 lat, a jeśli w rodzinie występowały nowotwory jelita grubego, także osoby po 40 roku życia.

Podstawowym badaniem programu jest kolonoskopia. Bydgoszczanie będą do niej kwalifikowani przez lekarzy Kliniki Gastroenterologii i Zaburzeń Odżywiania oraz w Kliniki Chirurgii Ogólnej, Kolorektalnej i Onkologicznej.

Aby wziąć udział w programie trzeba się wcześniej skontaktować z Kliniką Gastroenterologii i Zaburzeń Odżywiania (VI piętro, sekretariat) lub  Kliniką Chirurgii Ogólnej, Kolorektalnej i Onkologicznej (III piętro, sekretariat).

Zapisy telefoniczne w sekretariacie programu pod nr telefonu: 52 36-55-284 lub 52 37-14-912, od poniedziałku do piątku w godz. 09:00 - 13:00.

 

ME

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe