Komputer także dla seniora. Bezpłatne zajęcia

  • 27.02.2020, 09:00
  • KB
Komputer także dla seniora. Bezpłatne zajęcia fot. ilustracyjna
Świat internetu i komputerów nie będzie już obcy seniorom. W najbliższą sobotę, 29 lutego odbędzie się drugie spotkanie z edukacyjnego cyklu „Aktywny senior”, którego tematem będą nowoczesne technologie. W Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz na osoby starsze będą czekać eksperci, którzy wyjaśnią wszelkie wątpliwości związane z korzystaniem z komputera na co dzień i pokażą, że może on ułatwić życie nie tylko młodym.

Osoby starsze często z nieufnością podchodzą do nowoczesnych rozwiązań. Warto jednak poznać, w jaki sposób internet może pomóc osobom starszym w codziennym życiu. Na seniorów, którzy w sobotę 29 lutego odwiedzą Centrum Handlowe Auchan Bydgoszcz, czeka specjalnie zaaranżowane studio komputerowe, gdzie będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych pt. „Mój przyjaciel komputer” i poznać obsługę tego sprzętu od podstaw.

Wśród zagadnień znajdą się podstawy obsługi komputera. Seniorzy dowiedzą się np., jak poprawnie zapisywać pliki, skutecznie je kasować czy tworzyć foldery, np. ze zbiorami zdjęć rodzinnych.

Ważnym tematem będzie aktywność w internecie i bezpieczne korzystanie z sieci WiFi. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się m.in., jak utworzyć konto e-mail i wysyłać wiadomości, a także czym są komunikatory i dlaczego warto wyposażyć sprzęt w program antywirusowy. Informatycy prowadzący zajęcia omówią również najczęstsze problemy w obsłudze urządzeń i proste sposoby na ich naprawienie.

Wydarzenie „Mój przyjaciel komputer” z cyklu „Aktywny senior” odbędzie się 29 lutego w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz przy ul. Rejewskiego 3 w Bydgoszczy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa do godziny 17. Wstęp wolny!

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe