W niedzielę pobiegli z City Trail [FOTO]

  • 24.02.2020, 10:00
  • KB
W niedzielę pobiegli z City Trail [FOTO] citytrail
Piąty bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz, który odbył się w niedzielę, 23 lutego przyniósł rozstrzygnięcie w klasyfikacji generalnej mężczyzn – zwycięzcą został najszybszy wczoraj - Damian Rudnik. Wśród kobiet wygrała tym razem Zuzanna Latańska. Linię mety biegu głównego na dystansie 5 km minęło 456 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 212 młodych sportowców.

Damian Rudnik wygrał wczoraj po raz trzeci. Jego wynik to 15:09. Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Gosiewski  (czas 15:10), a trzeci był Bartosz Kotłowski (wynik 15:26).

- Od początku biegu miałem plan, aby trzymać się za Krzyśkiem i zaatakować na ostatniej prostej przed metą. Biorąc pod uwagę, że jeszcze dwa lata temu startowałem na bieżni - na średnich dystansach, wiedziałem, że mam przewagę szybkościową i starałem się to wykorzystać. To dzięki obecności Krzyśka pobiegłem dzisiaj najszybciej w sezonie – podkreślił po zawodach Damian Rudnik. - Startuję w CITY TRAIL w ramach treningu, dlatego mimo, że mam już pewną wygraną w generalce, planuję pobiec w ostatnim – marcowym biegu. A tydzień wcześniej wystartuję w przełajowych mistrzostwach Polski na dystansie 4 km.

Rywalizacja kobiet jest w trwającej edycji zdecydowanie bardziej zacięta. Zwyciężczyni wczorajszego biegu – Zuzanna Latańska (z czasem 18:10) dotychczas nie wygrywała na trasie w Myślęcinku, ale nadal ma szanse na końcowy sukces – chociaż aktualnie liderką jest trzecia dzisiaj na mecie – Daria Maik (jej dzisiejszy wynik to 18:29). Drugie miejsce wywalczyła w dzisiejszym biegu Marta Szenk (wynik 18:15), która aktualnie zajmuje trzecie miejsce w generalce, ale jest trzecią pretendentką do zwycięstwa w końcowej klasyfikacji. Wszystko rozstrzygnie się w marcu.

- Ruszyłam wolniej niż zazwyczaj i na dobre mi to wyszło – w końcu udało się wygrać. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej. Miałam już na tej trasie lepszy wynik, ale jestem zadowolona z czasu. Szykuję się do Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, a w sezonie wiosennym będę startować na 3000 i 5000 m na stadionie – mówiła na mecie zwyciężczyni dzisiejszych zawodów - Zuzanna Latańska.

Biegi CITY TRAIL Bydgoszcz są poprowadzone ścieżkami Myślęcinka i Nadleśnictwa Żołędowo. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na Polanie Różopole. Szóste – ostatnie zawody edycji 2019/2020 odbędą się 29 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane 14 kwietnia.

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden ma formułę ogólnopolską. Poza Bydgoszczą zawody są organizowane w Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W trakcie sześciu jesienno-zimowych miesięcy odbędzie się łącznie sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej lokalizacji.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

KB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe