O muzyce elektronicznej i nie tylko. Rozmowa z Mateuszem Dudzińskim

  • 16.02.2020, 11:06
  • KB
O muzyce elektronicznej i nie tylko. Rozmowa z Mateuszem Dudzińskim Mateusz Dudziński Materiały prasowe
Bydgoszczanin w Top 20 @Muno.pl. Największy portal o muzyce elektronicznej i kulturze klubowej wyróżnił mieszkańca Bydgoszczy. Utwór @SNIK z jego ostatniego albumu Ordinary Inspiration, który ukazał się w Dublińskiej wytwórni Absys Records znalazł się wśród top 20 polskich utworów gatunku Drum and Bass roku 2019. Zapraszamy do krótkiej rozmowy.

Mateusz, opowiedz nam skąd się wzięła Twoja wielka pasja do muzyki? 

Około 13 lat temu, gdy słuchałem niezwykle klimatycznych nocnych audycji w radiu BIS i wywiadów z twórcami. Dotarło do mnie, że muzyka wcale nie musi być bardzo złożona, aby była dobra I że wiem jak to zrobić, ale jeszcze nie mam narzędzi. W kolejne wakacje poszedłem do pracy, aby zarobić na sprzęt i dwa lata później zagrałem swoje autorskie produkcje na Sound Screen Festival.

Dlaczego akurat muzyka elektroniczna?

Muzyka elektroniczna to bardzo szerokie zagadnienie. Jeśli mamy postrzegać muzykę przez pryzmat barw, instrumentów i narzędzi, które zostały użyte do jej stworzenia, to faktycznie robię obecnie elektronikę. Chociaż nie zawsze tak było. Najbardziej cenie sobie w elektronice łatwość eksperymentowania z barwami i spektrum, jak i kontroli nad przestrzenią.

Znalazłeś się w Top 20 polskich utworów gatunku Drum and Bass roku 2019,  jakie to uczucie?

Biorąc pod uwagę jak wielu mamy w kraju zdolnych producentów DnB i ile polskie brzmienie robi zamieszania na arenie ogólnoświatowej. Jaki i to, że nie do końca tworzę klasycznie postrzegany drum and bass. Tym bardziej jest mi mega miło, że moja muzyka została zauważona przez muno.pl Z pewnością jest to bardzo motywujące.

Twój najnowszy album Ordinary Inspiration został wyróżniony. Do kogo jest skierowany, czy tylko wielbiciele gatunku znajdą w nim coś dla siebie?

Ordinary Inspirations to moja opowieść z miejscem na własne dopowiedzenia i interpretacje. Z przestrzenią dla słuchacza. To album dla ludzi nielubiących popadania w schematy.
 

Opowiesz nam o swoich dalszych planach?

Nie wszystkie plany dziś zdradzę. Obecnie wraz z Tom Jahbwaiski pracuje nad nowym wyjątkowym projektem Audio-Wizualnym SELAH-zatrzymaj się i pomyśl. Wkrótce ukaże się nasze pierwsze demo. Więcej nie chce zdradzać. Z pewnością będzie to bardzo burzliwy i kontrowersyjny materiał.

Gdzie tym razem będziesz reprezentować Bydgoszcz?

W najbliższym czasie dzięki zaproszeniu wyjątkowych twórców i promotorów z ekipy Power Vs Power Records.
czyli Djpowervspower i No28. Wystąpię w klubie OT301 w centrum Amsterdamu. Podczas podróży i imprezy wraz z twórcami kina Szymon Skowroński, Franek Kostrzewa, Bartek Makowski zrealizujemy ujęcia do teledysku, który będzie towarzyszył mojemu zbliżającemu się albumowi. 

Czego możemy Tobie życzyć?

Aby muzyka zawsze była blisko nas.


 

 

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe