Alicja Majewska wystąpi w Filharmonii Pomorskiej

  • 12.02.2020, 09:29
  • KB
Alicja Majewska wystąpi w Filharmonii Pomorskiej Materiały prasowe
Ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją nagrań. W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Podejście do repertuaru zawsze jest u niej podobne.

To ogromna uczciwość wobec słuchacza i dbałość o jak najwyższą jakość muzyczną i literacką. Tym razem do kompozycji Włodzimierza Korcza napisali teksty znakomici autorzy - Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Tomasz Misiak, Artur Andrus. Wykorzystano też "wyjęty z szuflady" tekst Wojciecha Młynarskiego sprzed kilkunastu lat.

W programie "Żyć się chce" znalazły się też dwie szczególne piosenki. "Żal niebieski" to skromny hołd dla zmarłego przed dwu laty przyjaciela artystki, Zbigniewa Wodeckiego, pióra Moniki Partyk. Zaś funkcję bonus tracku pełni tu "Przed nocą i mgłą", czyli doskonale znana kompozycja kojarzona z serialem "07 zgłoś się". Niegdyś zarejestrowana w radiu, ta perełka po raz pierwszy ukazuje się na płycie w wykonaniu Alicji Majewskiej - w wyjątkowej, przygotowanej przez Włodzimierza Korcza wersji, z towarzyszeniem czarujących partii saksofonu Henryka Miśkiewicza.

To będzie absolutnie zachwycający koncert❗️

? BILETY: na: kupbilecik.pl, biletyna.pl, ebilet.pl
oraz w punktach sprzedaży stacjonarnej w Bydgoszczy:
Księgarnie PWN - Biblioteka UKW ul. Szymanowskiego 3 i Rektorat UKW ul. Chodkiewicza 30
ALFA MAR Centrum Podróży ul. Gajowa 43
Media Markt ul. Wojska Polskiego 1 (Zielone Arkady)

Organizator: Impresariat Artystyczny Impart

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe