"Wielce Szanowna Pani". Nowa premiera w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

  • 10.02.2020, 15:40
  • KB
"Wielce Szanowna Pani". Nowa premiera w Teatrze Polskim w Bydgoszczy fot.: Karolina Jóźwiak
Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na kolejną premierę, która odbędzie się już za dwa tygodnie. Pod koniec lutego na bydgoskiej scenie zostanie zaprezentowana „Wielce Szanowna Pani” w reżyserii Martyny Peszko. To próba zmierzenia się z wyzwaniami, oczekiwaniami i marzeniami, które towarzyszą zawodowi aktorki.

22 lutego na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy odbędzie się premiera spektaklu pt. „Wielce Szanowna Pani”. Najnowsza produkcja TPB to debiut reżyserski Martyny Peszko, aktorki Teatru Polskiego w Bydgoszczy w latach 2015-2017.

Peszko do projektu zaprosiła trzy aktorki: Dorotę Landowską oraz dwie reprezentantki bydgoskiej sceny – Małgorzatę Trofimiuk oraz Małgorzatę Witkowską.

Inspiracją do powstania spektaklu jest tak zwana spowiedź Haliny Mikołajskiej – tekst z archiwum prywatnego, w którym ta wybitna powojenna aktorka, dama scen polskich, heroina, ale też polityczka, działaczka społeczna i założycielka KOR-u, rozlicza blaski i cienie zawodu, który wykonuje. Widzowie stają się powiernikami wypowiadanych niezwykle odważnie tez dotyczących panującej w teatrze hierarchii, gier środowiskowych wywyższających jednych kosztem drugich czy niesprawiedliwości ekonomicznych.

„Wielce Szanowna Pani” powstaje w oparciu o czytanie performatywne „Wiosna 1966”, które bydgoska publiczność mogła zobaczyć podczas  Festiwalu Prapremier 2019.

Premiera „Wielce Szanownej Pani” odbędzie się 22 lutego (sobota) na Małej Scenie TPB. Pokazy popremierowe zaplanowano na 23 lutego (niedziela) o godz. 16.00 oraz 25 i 26 lutego (wtorek, środa) o godz. 19.00.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy ([email protected]; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90) oraz poprzez stronę www.teatrpolski.pl (zakładka KUP BILET).

Szczegóły na www.teatrpolski.pl

KB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe