Spotkajmy się na wystawie "Ku Wolności. Bydgoszcz 1914-1920"!

  • 05.02.2020, 14:25
  • KB
Spotkajmy się na wystawie "Ku Wolności. Bydgoszcz 1914-1920"! fot.: W.Woźniak
W sobotę w Spichrzach nad Brdą wspólnie z kuratorką zwiedzimy ekspozycję przygotowaną specjalnie z okazji 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski.

Fotoplastykon, słuchowiska, oryginalny symboliczny klucz do bram miasta, szklane slajdy uwieczniające codzienne mieszkańców… te i wiele innych eksponatów wprowadza nas w klimat odzyskującej wolność Bydgoszczy.  Na ekspozycji nie zabrakło też przestrzeni do twórczej zabawy dla najmłodszych patriotów!

Spotkanie z kuratorką wystawy to doskonała okazja do poznania historii naszego miasta od I wojny światowej, poprzez powstanie wielkopolskie i okres przejściowy, aż do styczniowych wydarzeń z 1920 r. – wszystko to okraszone barwnymi opowieściami kustosza Anny Nadolskiej, kierownika

Działu Historii.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Ku Wolności. Bydgoszcz 1914-1920”
Sobota, 8 lutego 2020, godz. 14.30

Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11

Obowiązuje bilet wstępu na ekspozycję.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe