Jojo Mayer kolejną gwiazdą Drums Fusion 2020!

  • 30.01.2020, 13:57
  • KB
Jojo Mayer kolejną gwiazdą Drums Fusion 2020! Materiały prasowe
Znana jest już kolejna gwiazda tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION. Będzie nią legendarny perkusista Jojo Mayer, który przyjedzie do Bydgoszczy wraz z formacją The Nerve. Ich występ będzie jednocześnie inauguracją nowego, drumsowego cyklu New York Sessions in Bydgoszcz. Jojo wystąpi u nas, w Miejskim Centrum Kultury 4 czerwca 2020 roku.

New York Sessions in Bydgoszcz to debiutująca w 2020 roku formuła na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion. Pragniemy w ramach tego nowego cyklu przybliżać publiczności legendarne sylwetki ze świata perkusyjnego, zapraszając do Bydgoszczy muzyków wywodzących się z Nowego Jorku, lub stacjonujących w ciągu swej kariery w tej swoistej stolicy muzyki i sztuki.

Z nieukrywaną przyjemnością przychodzi nam ogłosić, że gwiazdą New York Sessions in Bydgoszcz w 2020 będzie legendarny Jojo Mayer. Perkusista będzie wyjątkowym gościem festiwalu, w trakcie swojego trzydniowego pobytu w Bydgoszczy poprowadzi autorski masterclass 2 czerwca oraz wystąpi na żywo z grupą The Nerve 4 czerwca.

Jojo Mayer to wybitny producent muzyczny, muzyk, kompozytor i instrumentalista, wirtuoz perkusji i instrumentów perkusyjnych pochodzący ze Szwajcarii. Regularnie występuje na światowych festiwalach oraz tzw. drum clinics, w tym na: New York Jazz Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Festival di Jazz a Lugano, Modern Drummer Festival, Glastonburry Open Air, czy Montreal Jazz Festival. Od wielu lat występuje na żywo i nagrywa płyty z zespołem The Nerve.

Muzyczne zjawisko, jakim jest grupa The Nerve to ewolucja legendarnego wydarzenia Prohibited Beatz, które zostało zorganizowane prez Jojo Mayera w Nowym Jorku w latach 90. Początkowo polem działań tej formacji były eksperymentalne interakcje między DJ-ami, artystami wizualnymi, muzykami i publicznością, niemniej z czasem grupa znalazła i ugruntowała swój charakter, łącząc instrumentalne improwizacje z  programowaną muzyką elektroniczną. Zespół przyswoił szerokie spektrum stylów: od oldschoolowego Jungle, Dub Step, Glitch czy Tech House, po wszystkie rejony dźwięków, które umykają opisom gatunkowym. The Nerve zdobyło serca publiki przez zdolność do wyprowadzenia tradycyjnych form jazzowej improwizacji w świat pędzących rytmów i ery cyfrowej ewolucji. Przy tym wszystkim, grupa celebruje rock’n’rollową postawę polegającą na dobrej zabawie i pokazywania palca każdemu, kto ma z tym problem.

Bilety na koncert w sprzedaży od 30 stycznia w kasie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz online pod linkiem: http://bit.ly/DF2020_JojoMayerTheNerve_BILETY

Sprzedaż biletów na masterclass ogłosimy 29.02.2020 r.

 Jojo Mayer & The Nerve (koncert)
 4.06.2020 r. (czwartek)
godz. 19:00
 Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Bilety: 100zł

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe