Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zaprasza na obchody 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Macierzy

  • 17.01.2020, 09:56
  • KB
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zaprasza na obchody 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Macierzy KB archiwum
19 i 20 stycznia 2020 roku w Bydgoszczy odbędą się uroczystości 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski. Wydarzenia są organizowane przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

19.01. (niedziela)

12.30 Msza św. w intencji 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski celebrowana przez JE Biskupa Jana Tyrawę w Katedrze Bydgoskiej pw. św. św. Marcina i Mikołaja.

20.01. (poniedziałek)

08.45 - Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz złoży kwiaty na grobach Bohaterów Bydgoskiej Niepodległości: Bernarda Śliwińskiego (Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy - Wzgórze Wolności ul. gen. Stanisława Grzmota-Skotnickiego 2), Jana Biziela i Jana Maciaszka (Cmentarz Nowofarny, ul. Artyleryjska 10)

11.00 - Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Wojciecha Korfantego, (na fasadzie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 3).

11.15 – Wręczenie odznaczeń i prelekcja historyczna dr. Marka Szymaniaka z Muzeum II Wojny Światowej (sala im. Bydgoskiego Marca 1981 roku, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy).

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe