Sportowe emocje podczas pierwszego w tym roku biegu City Trail

  • 14.01.2020, 13:21
  • KB
Sportowe emocje podczas pierwszego w tym roku biegu City Trail citytrail
W trzeci weekend 2020 roku – w niedzielę, 19 stycznia odbędzie się czwarty bieg z serii CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz 2019/2020. Na półmetku liderami bydgoskiej rywalizacji są Łukasz Skiba i Daria Maik. Zapisy do imprezy trwają na www.citytrail.pl.

Cykl Grand Prix charakteryzuje się tym, że w końcowej klasyfikacji liczą się zawodnicy startujący regularnie. W przypadku CITY TRAIL oznacza to udział w co najmniej czterech biegach (z sześciu zaplanowanych na edycję). W połowie sezonu prowadzenie obejmują biegacze, którzy mają na koncie trzy starty i tak w przypadku Bydgoszczy aktualnie liderują wspomniani Łukasz Skiba (zajmujący miejsca poza podium) oraz Daria Maik (dwa razy pierwsza, raz czwarta na mecie), ale końcowe zwycięstwo nie jest jeszcze przesądzone i może przypaść innym zawodnikom.

Wśród tych, którzy mają szanse powalczyć o wygraną w edycji warto wymienić Adriana Bednarka, Szymona Belgraua, Błażeja Brzezińskiego, Krzysztofa Gosiewskiego, Bartosza Kotłowskiego i Damiana Rudnika. W rywalizacji kobiet również niemniej emocjonująco, bo walkę o wygraną mogą nadal podjąć m.in. Aleksandra Brzezińska, Monika Kapera, Julia Koralewska, Zuzanna Latańska czy Marta Szenk.

Średnia frekwencja z trzech dotychczas rozegranych biegów to 488 biegaczy. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży startowało średnio 283 uczestników.

- Początek roku to dla nas jednocześnie początek drugiej części sezonu 2019/2020. Przed nami łącznie 25 biegów w 10 lokalizacjach, z czego 3 w Bydgoszczy. W aktualnej edycji mamy okazję obserwować w Myślęcinku zaciętą rywalizację – obecnie szanse na wygraną w końcowej klasyfikacji ma kilka zawodniczek i kilku zawodników, a to oznacza ogromne emocje do końca sezonu – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator ogólnopolskiego cyklu CITY TRAIL.

Na cykl CITY TRAIL Bydgoszcz 2019/2020 składa się sześć imprez (28 września, 16 listopada, 22 grudnia, 19 stycznia, 23 lutego, 29 marca). Każda z nich odbędzie się na dystansie 5 km na pętli poprowadzonej ścieżkami Myślęcinka i Nadleśnictwa Żołędowo. Start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane na Polanie Różopole. Po zakończeniu części sportowej zaplanowana jest uroczysta ceremonia podsumowująca sezon, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, a także nagrody dla najszybszych biegaczy.

- Od wielu lat w ramach cyklu CITY TRAIL zachęcamy Polaków do zwiększenia aktywności fizycznej oraz zadbania o swoje zdrowie. Cieszymy się, że z roku na rok biegi notują wzrost frekwencji - zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci, które mogą spróbować swoich sił na krótkim dystansie. Jesteśmy przekonani, że udział w zawodach to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu, jak również na utrwalanie postaw prozdrowotnych wśród najmłodszych – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Harmonogram każdej z imprez CITY TRAIL:
- godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów (Polana Różopole)
- godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior
- godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów
- godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe