Nagroda specjalna dla spektaklu "Ptak" bydgoskiego Teatru Polskiego

  • 14.01.2020, 09:45
  • KB
Nagroda specjalna dla spektaklu "Ptak" bydgoskiego Teatru Polskiego KB archiwum
Najnowsza produkcja Teatru Polskiego w Bydgoszczy doceniona. Spektakl „Ptak” w reżyserii Magdy Drab, którego premiera odbyła się w grudniu, został nagrodzony przez Komisję Artystyczną konkursu „Klasyka Żywa”.

„Ptak” w reżyserii Magdy Drab to komediowa propozycja Teatru Polskiego w Bydgoszczy, która miała premierę 1 grudnia. Wówczas spektakl został zgłoszony do V edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”, który jest organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W konkursie wzięło udział 41 spektakli z całej Polski.

13 stycznia została ogłoszona lista spektakli, które zakwalifikowały się do finału Konkursu, a wraz z nią bardzo miła informacja dla Teatru Polskiego.

Komisja Artystyczna w składzie Patryk Kencki (przewodniczący), Tomasz Domagała, Jagoda Hernik Spalińska, Maria Marcinkiewicz-Górna, Rafał Węgrzyniak, Agnieszka Wójtowicz, Kalina Zalewska przyznała bydgoskiemu teatrowi nagrodę specjalną.

Uzasadnienie: Wyjątkowo przyznano również Nagrodę Specjalną w wysokości 30 tys. złotych dla teatru, który w sposób interesujący podjął próbę inscenizacji tekstu z repertuaru Reduty w związku z obchodami 100-lecia Reduty. Otrzymał ją Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy za spektakl "Ptak" Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Magdy Drab.

Najbliższa okazja do zobaczenia nagrodzonej produkcji pojawi się jeszcze w tym miesiącu. Na kolejne pokazy „Ptaka” Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza 24 i 25 stycznia – piątek i sobota – o godz. 19.00.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe