Obywatelskie ujęcie kompletnie pijanego kierowcy

  • 13.01.2020, 18:21
  • KB
Obywatelskie ujęcie kompletnie pijanego kierowcy fot. ilustracyjna
Obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy dokonało dwoje mieszkańców gminy Barcin. Zajechali mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę i wezwali patrol Policji. Mężczyzna miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Dzięki postawie godnej naśladowania, udało się wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierowcę. W sobotę (11.01.20) około godz. 17.30 dyżurny żnińskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu mężczyzn, który kierował samochodem osobowym będąc prawdopodobnie pod działaniem alkoholu.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze. W rezultacie podjętych czynności ustalili, że 39-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego jechał bardzo wolno środkiem jezdni. Świadkowie pojechali za nim. Mężczyzna zatrzymał się najpierw na środku  drogi, a potem zjechał na pobocze. Wówczas mieszkańcy gminy Barcin zajechali mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę i wezwali patrol Policji. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy alkomatem. Okazało się, że ma w organizmie ponad trzy promile alkoholu.  

Funkcjonariusze na podstawie systemu informatycznego ustalili, że mieszkaniec powiatu mogileńskiego nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało mu zatrzymane. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.  

Policjanci dziękują za postawę godną naśladowania. Taka reakcja niewątpliwie ma wpływ na podniesienie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe