Damian Rudnik i Daria Maik zwycięzcami przedświątecznego wydania CITY TRAIL

  • 22.12.2019, 18:15
  • KB
Damian Rudnik i Daria Maik zwycięzcami przedświątecznego wydania CITY… citytrail
Ścieżki w Myślęcinku po raz kolejny gościły zawodników startujących w przełajowym cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. 22 grudnia na 5-kilometrowej trasie rywalizowało 530 zawodników, a najszybszym okazał się Damian Rudnik. Kobiecą rywalizację wygrała Daria Maik. W biegach CITY TRAIL Junior wzięło udział 285 młodych sportowców.

Wynik Damiana Rudnika to 15:38. Drugie miejsce zajął Bartosz Kotłowski – jego czas to 15:54. Jako trzeci do mety dotarł Piotr Frydrychowski (czas 16:00).

- Dwa lata temu skończyłem karierę stadionową, przez dwa lata nie biegałem w ogóle. Organizm odpoczął, zniknęły moje dotychczasowe dolegliwości, po kontuzji, która wykluczyła mnie z biegania zawodowego nie ma śladu. Jest za to pamięć mięśniowa, dlatego w krótkim czasie doszedłem do satysfakcjonującego poziomu – we wrześniu po trzech tygodniach treningu pobiegłem CITY TRAIL w 16:48 i byłem czwarty. Dzisiaj mam wynik ponad minutę lepszy i zwycięstwo – mówił na mecie zadowolony z siebie Damian Rudnik, wielokrotny mistrz Polski w biegach średnio- i długodystansowych. - Bardzo swobodnie czułem się dzisiaj podczas biegu. Biorąc pod uwagę moje samopoczucie, myślę, że jestem w stanie pobiec na tej trasie poniżej 15 minut, szczególnie, że mój dotychczasowy trening był objętościowy, nie biegałem na prędkościach nawet zbliżonych do tych dzisiejszych.

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła – mimo przeziębienia - Daria Maik. Jej czas to 18:25. Drugie miejsce wywalczyła Marta Szenk (18:33), a trzecia była Zuzanna Latańska (19:02).

- Mimo choroby czułam się dobrze. Pierwszy kilometr był żwawy, ale dalej widząc, że mam przewagę nie podkręcałam tempa, aż do 3 km, kiedy przyspieszyłam. Jeżeli czuję, że coś mnie bierze, to odpuszczam ciężkie treningi, albo w ogóle rezygnuję z biegania, wolę zostać w domu i zrobić np. trening siłowy. Wyjątkiem są starty, które już wcześniej planowałam – jak ten dzisiejszy - mówiła na mecie najszybsza zawodniczka dzisiejszego biegu – Daria Maik. - Moje główne plany na 2020 rok to 10 000 m na bieżni i debiut w półmaratonie podczas mistrzostw Polski w Pile. Trener mówi, że wolniej niż 1:18 nie opłaca się biec półmaratonu, więc to jest mój cel minimum.

Na cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden składa się sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej z dziesięciu lokalizacji (poza Bydgoszczą są to: Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław). Kolejny bieg w Bydgoszczy jest zaplanowany na 19 stycznia, a następne: 23 lutego i 29 marca. Każdy z nich odbędzie się na dystansie 5 km na pętli poprowadzonej ścieżkami Myślęcinka i Nadleśnictwa Żołędowo.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

KB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe