Team Skadi - reaktywacja łyżwiarstwa figurowego w Bydgoszczy

  • 20.12.2019, 17:26
  • KB
Team Skadi - reaktywacja łyżwiarstwa figurowego w Bydgoszczy Team Skadi
Łyżwiarki z Team Skadi zdobyły brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym w Toruniu. Dziewczyny trenują w Klubie Sportowym Ice’n’roll, dzięki któremu można znów uprawiać łyżwiarstwo figurowe w Bydgoszczy.

Łyżwiarstwo synchroniczne, to bardzo widowiskowa dyscyplina sportu. Drużyny, które liczą od 8 do 16 zawodników przygotowują program do wybranej przez siebie muzyki. Liczy się  nie tylko widowiskowość, elegancja i lekkość układu. Bardzo ważna jest precyzja wykonania i zgranie wszystkich zawodniczek. – Ciężko na to pracujemy podczas żmudnych treningów – mówi Maja Tandecka, trenerka drużyny. – Oprócz ćwiczeń na lodowisku, dużo czasu poświęcamy na zajęcia w sali gimnastycznej. Treningi wyrabiają gibkość i siłę. Natomiast elementy taneczne nadają naszym ruchom gracji. A to bardzo się liczy w ocenie sędziów podczas zawodów.

Obecnie grupę zawodniczek tworzy 13 dziewcząt, które oprócz współzawodnictwa uczą się też innych, przydatnych w życiu rzeczy. - Zawodniczki uzyskują pewność siebie, ale i zrozumienie wad i zalet innych – wyjaśnia Natalia Rutkowska, trenerka.  – Łyżwiarstwo synchroniczne to taki sport, w którym wcale nie liczą się hasła „Wyżej!” i „Szybciej!”. My pracujemy razem dla zespołu, dlatego czasem trzeba się zatrzymać, pomóc komuś, dostosować się do innych.

Team Skadi przygotowuje się teraz do międzynarodowych zawodów Hevelius Cup 2020 w Gdańsku, które odbędą się w połowie stycznia.

W łyżwiarstwie synchronicznym nie ma ograniczeń wiekowych – trenują zarówno małe dzieci jak i dorosłe osoby, które odnajdują w tym sporcie pasję na całe życie. Chętni mogą dołączyć do drużyny. Powstaje właśnie sekcja, w której będą trenować już 4-letnie dzieci. Planuje się tez utworzenie drużyny dorosłych.

Więcej na: https://www.facebook.com/teamskadi/

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe